Українські та закарпатські вина - одні з найкращих у світі? (ФОТО)

33
1

Результати всеукраїнської дегустації вина журналістам не повідомили

На базі СП "Айсберг" ЛТД у місті Берегово, відбулося засідання Центральної галузевої дегустаційної комісії корпорації "Укрвинпром". В Закарпатті такий захід проходив вперше. У дегустації вітчизняної та імпортної продукції взяло учать близько 50 кваліфікованих експертів з різних регіонів України.

Як повідомив Володимир Кучеренко, генеральний директор корпорації «Укрвинпром», загалом було представлено 98 зразків різних вин, переважно сухих, більшість з яких закуплено у торгівельних мережах України членами спеціальної комісії. У дегустації брали участь імпортні вина з Греції, Ізраїлю, США, Уругваю, Нової Зеландії, Аргентини, Молдови, Угорщини, Словаччини, тощо. А також 43 зразки вітчизняної продукції різних виробників та торгових марок ("Інкерман", "Сандора", "Шабо", "Масандра", "Коблево" та інші). Закарпаття представляли вина СП "Айсберг", господарі засідання.

"Результати дегустації нині готуються і будуть надані пізніше", - повідомив Володимир Кучеренко журналістам під час підсумкової прес-конференції.  І додав, що загалом українські вина, в тому числі закарпатські, нічим не поступаються за імпортні, а часом навіть є кращими за багатьма показниками.

"Україна має гідні вина, які за оцінкою професіоналів заслуговують на те, аби їх масово споживали наші громадяни та експортували у більшість країн світу", - сказав гендиректор "Укрвинпрому".

Зокрема було наголошено, що імпортні вина, які продають в супермаркетах та магазинах України, часто не проходять у нас жодної перевірки на якість. Також виявлено, що досить часто не співпадає країна-виробник та країна, де розливали вино у пляшку.
Було також немало сказано про проблеми, які нині існують у вітчизняному промисловому виноробстві та виноградарстві. Серед них - непомірна ціна ліцензії для розливу вина та інших алкогольних напоїв (500.000 гривень). Катастрофічна ситуація у виноградарстві та садівництві, у зв’язку з відсутністю державних дотацій на закладку нових садів та виноградників.
«Чи можуть конкурувати на ринку українські підприємства, якщо їм потрібно сплатити величезну за розміром ліцензію, а також акцизний збір, який може змінюватися протягом року, а в Європі на подібну продукцію дорівнює нулю», - риторично запитує Володимир Кучеренко. «Тому невідомо скільки нам ще блукати у тунелі, поки вийдемо на світло…»

Українським виноробним підприємствам важко з оптимізмом дивитися у майбутнє. Не покладають особливих надій навіть на підписання угоди про Асоціацію з Євросоюзом. Пов’язано це з багатьма факторами. Один з них - це заборона використовувати звичні для нас назви алкогольних напоїв (коньяк, шампанське, портвейн тощо). Друге - повна відмова від ізабельних сортів винограду. І тому не факт, що Європа радо відкриє свої двері для українських вин та коньяків навіть після підписання угоди.

Наразі українська алкогольна продукція експортується у багато країн світу. Скажімо, Артемівське шампанське купують в США, Канаді, Росії, Білорусії. Закарпатське підприємство "Айсберг" (торгова марка "Чизай") відправляє свої вина у США, Ізраїль, інші країни.

"Днями маємо відправити велику партію, не повірите, - у Нігерію", - розповів директор СП "Айсберг" ЛТД Анатолій Полосков. Повідомив він і про здобутки підприємства. Зокрема про відзнаки за цей рік - 8 золотих медалей на різних конкурсах. "Тому не потрібно соромитися вітчизняного продукту, бо це факт - наше вино за якістю не поступається імпортному", - зазначив Анатолій Полосков.
Щоправда які саме українські та імпортні вини дегустатори "Укрвинпрому" визначили найкращими під час свого засідання на Закарпатті так і залишилося загадкою.

Мукачево.net

Коментарі

M
Maars

Куштував Італійське різне вино... чесно кажучи... такі самі помиї к Ореанда або Чизай... А хороше вино - домашнє закарпатське, а також грузинське Кіндзмараулі.

Читайте також