Допомогою поляків чи благодійних організацій користуються все менше біженців.
У якому житлі живуть українці у Польщі та хто його оплачує повідомили у компанії Gremi Personal. Вони провели опитування серед працевлаштованих українців у Польщі. З 1 по 20 жовтня участь взяли 903 громадянина України. Результати опитування показали, що частка респондентів, які орендують житло у Польщі, за рік зросла на 18% – до 76%.
Також учасники опитування проживають у житлі, яке їм надають: роботодавці – 15%; благодійні організації – 4%; прихистили поляки, яким уряд надає компенсацію – 3%; тимчасове житло від держави – 2%. Аналогічне опитування, що проводилося упродовж листопада 2022 року, показало, що тоді опитані українці проживали у такому житлі: винаймали власним коштом – 58%; забезпечували роботодавці – 22%; прихистили поляки у своєму житлі – 10%; коштом держави – 5%; за допомоги благодійних організацій – 5%. Чому українці стали більше орендувати житло.
В компанії пояснюють, що кількість людей, які орендують житло самостійно, значно зросла з кількох причин. Одна з них – рівень соціальних виплат у Польщі не дозволяє прожити без роботи порівняно з такими країнами як Німеччина, Бельгія, Швейцарія. Але зарплати у Польщі дають можливість орендувати окреме житло. Тому українці влаштовуються на роботу та винаймають квартири.
У Польщі офіційно працевлаштовані 750 тисяч українців, це майже половина з усіх українських громадян у країні. Водночас у Німеччині середній рівень зайнятості біженців з України складає 19%, а серед тих, хто прожив там рік – 28%. За даними центрального статистичного управління Польщі (GUS) тільки у другому кварталі 2023 року українці витратили у Польщі 1,77 млрд злотих (14.73 млрд грн), що на 300 млн злотих більше, ніж за аналогічний період минулого року. За рік на 7% зменшилась кількість тих, кого забезпечує житлом роботодавець. Це пов'язано з тим, що українські біженці переважно проживають з дітьми, а житло від роботодавця здебільшого пристосоване для трудових мігрантів.
"Цифри свідчать, що українці вже стали самодостатніми у Польщі. Це пов'язано з адаптацією та відсутністю соціальних програм, як у більш багатих країнах Європи. Переважна більшість вже вивчили польську мову. Це допомагає влаштовуватися на роботу за фахом, отримувати гарну зарплату та орендувати собі житло", – звертає увагу директорка департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда. Вона вважає, що цей фактор вплинув також на те, що утричі зменшилась частка тих, кого прихистили поляки в своїх домівках.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!