Українці вважають корупцію при вступі до вишів виправданою

8
0

дані соціологічного дослідження

70 % українців вважають корупцію при вступі до вишів виправданою, - такі дані соціологічного дослідження оприлюднила на засіданні Ужгородського прес-клубу реформ Любов Паливода, заступник директора проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна». Про це 14 квітня ЗІКу повідомила голова прес-клубу Ірина Бреза.



Йшлося, зокрема, про рівень довіри населення до зовнішнього оцінювання знань випускників шкіл, яке в Україні починається 22 квітня. Дослідники, за словами Л. Паливоди, дійшли висновку, що українці вважають, ніби зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) супроводжується значно нижчим рівнем корумпованості, ніж інші методи оцінки знань під час вступу до вищих навчальних закладів.



Найчастіше при вступі корупція проявляється у використанні протекціонізму, сімейних та особистих зв’язків (19 % студентів та 13 % випускників). 8-10 % поскаржилися на корупцію при закінченні школи (хабарі та подарунки керівництву шкіл). Про корупцію при ЗНО у 2007 році звітують 4-7 % респондентів. 22 % тих, хто брав участь у ЗНО, зізналися у використанні шпаргалок чи інших допоміжних матеріалів (без покарання). Більшість респондентів розглядають традиційні вступні екзамени до вишів як дуже або дещо корумповані (між 48-50 %). 8-29 % опитаних корумпованими вважають також шкільні випускні іспити. І лише 1-15 % підозрюють ЗНО у корумпованості.



13 % опитаних респондентів зізналися, що протягом останніх 12 місяців давали хабара. Названі суми коливаються від 2 до 11 тисяч гривень.




Дослідження включало репрезентативне опитування груп населення, які причетні до процесу вступу до вишів: випускників загальноосвітніх шкіл, їхніх батьків, студентів 1-2 курсів, представників шкільних адміністрацій та вчителів. Опитування здійснювалося Київським міжнародним інститутом соціології під керівництвом компанії Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Порогової програми Корпорації «Виклики тисячоліття» (МСС).



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також