Але лише ті, які живуть у смузі 50 км від кордону...
13 січня у м. Мукачеве відбудеться зустріч глави української держави із президентом Угорської Республіки Ласло Шойомом.
14 січня в Ужгороді запланована зустріч Президента України з президентом Словацької Республіки Іваном Гашпаровичем.
Мета зустрічей - транскордонне співробітництво. Зокрема, остаточне вирішення питання так званого малого прикордонного руху. Суть його в тому, що жителі прикордонних сіл зможуть їздити по своїх справах у країни Шенгену. 18 вересня Україна й Угорщина вже підписали таку угоду.
"Настала черга зробити теж саме зі Словаччиною та запустити механізм у роботу", - доповів журналістам заступник голови Секретаріату Президента Олександр Чалий. За його словами, на цей момент майже цілком узгоджено текст документа.
"Угода майже парафована, ми очікуємо, що ця зустріч дасть сигнал для підписання її найближчими днями", - сказав Чалий.
Водночас він висловив жаль, що з польською стороною процес загальмувався.
"Шкода, що нам не вдається швидко опрацювати угоду з польськими колегами, адже під час візиту президента Качиньського до Києва все було погоджено на рівні двох президентів", - зазначив Чалий.
Розширення шенгенського простору стало серйозним іспитом як для держави, так і для місцевих громад. Для Закарпаття це питання особливо важливе. Адже в області налічується 384 населені пункти, які входять у 50-кілометрову зону. Місцеві територіальні громади, враховуючи досвід добросусідських відносин, прагнуть і надалі розвивати, удосконалювати взаємозв’язки з населенням прикордонних регіонів, брати участь у транскордонній економічній, соціальній і культурній взаємодії.