Українці заробляють найменше: 15% працівників Чехії - це заробітчани

17
9

Іноземні працівники становлять близько 15% працівників Чехії. Про це заявив глава чеського статистичного відомства Далібор Холі.

У 2019 році майже чверть іноземних співробітників складали українці, по 7% з Польщі та Румунії і 6% з Болгарії.

Згідно з офіційними заявами, частка іноземних працівників на чеському ринку праці за останнє десятиліття зросла втричі. У 2010 році у Чеській Республіці працювало 215 400 заробітчан, що становило 5,5% всіх працівників. На кінець 2019-го кількість іноземних працівників сягнула 621 900 осіб, тобто 14,7%.

На сьогодні іноземна робоча сила присутня в усіх секторах чеської економіки.

"Іноземці в Чеській Республіці заробляють набагато більше, ніж змогли б заробити у себе на батьківщині. Українці, яких найбільше серед іноземців в Чеській Республіці, у себе вдома заробляють лише 20% від середньої заробітної плати в Чехії", - зазначив Далібор Холі.

В основному працівники-іноземці - це чоловіки, що працюють понаднормово, а кожен другий з них трудиться на фабриці або заводі в якості некваліфікованого персоналу. Статистика підтверджує, що українці і болгари виконують тут найважчу роботу, і в середньому вони заробляють найменше - від 25 до 30 тис крон.

А румуни і словаки заробляють тут навіть близько 40 тис крон на місяць, що більше, ніж в середньому по Чехії (тобто 33 697 крон).

Якщо під час кризи в 2008 і 2011 роках офіційна кількість українців в Чеській Республіці скоротилося з 81 тис до 35 тис осіб, то з 2015 року швидко збільшилася до 121 тис чоловік. Станом на минулий рік у Чехії зареєстрували 132 тис громадян України, які працюють офіційно.

«Ще одна нова особливість - це швидко зростаюча кількість румунів, болгар, угорців, тобто громадян ЄС», - сказав Холі.

Торгова палата Чеської Республіки оголосила, що в минулому році вона опрацювала понад три тисячі заявок компаній на 15 400 працівників з України.

«Тенденції показують, що в Чеську Республіку приїжджають в основному економічні мігранти», - зазначила Ярміла Марешова з Чеського статистичного управління. «У багатьох галузях вони абсолютно необхідні», - підкреслив Холі.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

A
Anonymous

За що скакали, те і наскакали.

З
Заробітчанин

2008-2011 криза!? А з 2014 року -РОЗВИТОК!? Ви вже докус удуріли, співавучи тим олігархам і націстам!

З
Заробітчанину

Але потІм як ся верне додому на свята, то бульби дує з носа, пальці розтопирює не тільки на руках, а і ногах, корчит з себе чеха чи європейця якогось, шарфік вяже на шиї як геї у англії. Бо має коруни воно. Буть людинов і не будеш гадом.

В
ВоВа

Якщо під час кризи в 2008 і 2011 роках офіційна кількість українців в Чеській Республіці скоротилося з 81 тис до 35 тис осіб, то з 2015 року швидко збільшилася до 121 тис чоловік. Станом на минулий рік у Чехії зареєстрували 132 тис громадян України, які працюють офіційно. Тут приблизно "розвиток" економіки України(по датам)

Б
Балога

Увишайтеся идить жебрач чортова

З
заробітчанин

Мало заробляють,бо посередників багато, в основному посередники,-це верховинці і гуцули!!!

ХІ
Хітлер і КопенХаген

Се треба фамілію Голі (Holi), тобто "голий" так зуродовати. Тумани ви мої неучі.

Р
Редакціі

Чехи од нись закриваються оф. Інформація

ДР
доула Роза

То наші так завзято пенязі-коруни рахувуть - на фотці? Йой, шо з ними та тяжка робота там поробила!

Читайте також