Українці змінилися за ці півтора роки, адже пройшли шлях від очікувань на швидку перемогу до нинішнього стану

14
7

Директор Інституту соціології НАН України Євген Головаха переконаний, що зникли принципові відмінності між західним регіоном і сходом.

Українці змінилися за ці півтора року, адже пройшли шлях від очікувань на швидку перемогу до нинішнього стану

Про це в інтерв'ю NV заявив директор Інституту соціології НАН України Євген Головаха, зазначивши при цьому, що зміни настроїв в українському суспільстві мають хвилеподібну природу, проте зараз можна стверджувати, що зникли принципові відмінності між західним регіоном і східним.

"Зміни настроїв в українському суспільстві мають хвилеподібну природу. Якщо порівнювати перші наші дані минулого року з тим, що ми отримали в 2021-му, то дивовижні зміни сталися. По-перше, не тільки ми, усі соціологічні дослідження відзначають консолідацію українського суспільства по багатьох напрямках. Зникли принципові відмінності між західним регіоном і сходом. Ця консолідація, якщо брати дані останнього нашого моніторингового опитування, залишається і досі", - зазначив експерт.

За словами експерта, зараз люди розуміють, що якщо вони не будуть консолідовані, то країна дійсно впаде за три дні.

"Я б це назвав консолідацією фортеці в облозі, коли люди розуміють, що якщо вони не будуть консолідовані, то країна дійсно впаде за три дні. Тому вони консолідовані. Хтось стріли готує, хтось точить зброю, хтось смолу варить, хтось за пораненими ходить. Що буде після того, як облогу буде знято? Тут різні сценарії можуть бути", - наголосив експерт.

Він також зазначив, що для українців вкрай важливою була і буде віра в перемогу.

"Ще одне цікаве спостереження: саме зараз, під час війни, на запитання, чи вважають українці, що справи в державі йдуть в правильному напрямку, ствержно відповідає набагато більше людей, ніж в 2021 році, і ця тенденція зберігається вже два роки війни. І, що дуже важливо, зберігається консолідація щодо уявлення про те, що таке перемога. Понад 80% українців, майже 85%, вважають, що перемога — це вихід на кордони 1991 року", - наголосив експерт.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

Д
ділашови

уже м ти пояснював як: мацкалі, коли начнуть масово мати похоронки, коли долар буде по 500фублів, коли будуть недожирати, начнуть у себе скидування влади. Начнеся громадянська війна. Ми виганяєме терористів-окупантів з нашої території, Американці з китайцями ділять ядерку, бо мацкальня не може нив володіти відповідально. І всьо - наша Перемога....

ВЦ
вуйко цильо

перемога буде лиш аш україна сяде ся договорявати і вступит в нато аби моцкалі назад не полізли

Д
Ділаш

Як ви собі уявляєте ту перемогу?

ДА
до Аристовича з виходамо

А ще пригадаймо байки про "ракети у них закінчуються", на 1-2 залпи може лишилось

Н
но

цікаво, звідки «директор» узяв дані, шо українці чекали швидку перемогу? Бо перші місяці ушиткі ся молили, аби сь ме не пали. Пак до Янового Року молилисьме ся аби мацкальня дале не пішла. А типирь чекаєме чим більше дмуриків у терористів, і бажано масквічів, аби там та бидлота начала бузіти. Про яку швидку перемогу чулувік лопонить? У школу му треба боло ходити, а не купувати дипломи

А3
Арестович 33 баєвих вихода

Две-трі нєдєлі максімум. Дєло било на бумагє, но забилі про оврагі. У росії нєт рєзєрвов для дальнєйшіх боєвих дєствій

П
пупиць

теперішній стан це розуміння що війна на роки-рочезні,і ніхто не хоче припинити її

Читайте також