"Укрзалізниця" заробить 230 млн.гр за ввіз через Чоп комплектуючих Volkswagen

7
0

«Укрзалізниця» переконала автоконцерн Volkswagen змінити логістику доставки комплектуючих на автозавод у Pоссіі. Деталі будуть доставлятися через Україну. На цьому монополія зможе заробляти до 230 млн. грн. на рік.

Наприкінці минулого тижня керівництво «Укрзалізниці» провело переговори з представниками концерну Deutsche bahn AG ( «Німецькі залізниці»). Головне питання, яке обговорювали українські та німецькі залізничники, - організація перевезень для найбільшого автовиробника в світі - німецького концерну Volkswagen Group. «Німецька компанія домовилася перевозити комплектуючі для виробництва автомобілів на свій російський завод у Калузі через територію України», - пояснює Дмитро Подтуркін, керівник аналітичної групи «Менеджмент консалтинг груп» (компанія консультує «Укрзалізницю»).

Експерт зазначає, що сторони вже досягли принципової домовленості. І зараз обговорюються лише деталі організації доставки комплектуючих з Німеччини до Росії. За словами Подтуркіна, ще не відомо, коли почнуться перевезення вантажів німецького автоконцерну, але судячи по ходу переговорів, це повинно відбутися найближчим часом. «Укрзалізниця» і Deutsche bahn AG не планували зустрічатися повторно. Питання, що залишилося погодити, не вимагають зустрічей на високому рівні », - відзначив глава« Менеджмент консалтинг груп ». Сторони, які беруть участь в переговорах, умов контракту поки не розголошують, посилаючись на комерційну таємницю.

Контракт з Volkswagen - це перша перемога «Укрзалізниці» у боротьбі за транзитні контейнерні перевезення. «Volkswagen - свого роду піонер. Німецький автоконцерн буде першою компанією, яка стане клієнтом «Укрзалізниці» в регулярних транзитних контейнерних перевезеннях з Європи до Росії », - говорить Подтуркін.

Сьогодні Volkswagen експортує комплектуючі для своїх автомобілів до Росії через Білорусь. Однак у концерні планують відмовитися від цієї схеми. Ухваленню такого рішення сприяли кілька причин.

Перша - питання вартості транспортування. Нагадаємо, як повідомляло «Дело» (№ 34 від 04.03.10), монополія на початку цього року оголосила про зниження вартості перевезень контейнерів, що йдуть у напрямку Росія - Західна Європа - Росія. Зокрема перевізник збільшив знижку перевезення поїздами контейнерів через прикордонні переходи на російському кордоні з 15 до 25%. Також була надана 20%-ва знижка для перевезення контейнерів, що йдуть до Росії або з неї через станцію Чоп до Європи. Ці умови будуть діяти до кінця 2010 року.

Друга причина - технічна. Автозапчастини потрапляють на територію Білорусі через прикордонний перехід в Бресті, який сильно перевантажений. «Крім того, зараз, коли Deutsche bahn викупив логістичний термінал в польському місті Славкув, а туди доходить широка залізнична колія з України (в Україні залізнична колія ширше, ніж у Європі. - «Дело»), з'являється можливість створити новий спільний для України і Німеччині логістичний маршрут », - додає Дмитро Подтуркін.

За даними російського підрозділу Volkswagen - компанії «Фольксваген Груп Рус» - в 2009 році на заводі в Калузі було вироблено 48,5 тис. автомобілів. Проте в концерні планують збільшити виробничу потужність російського активу до 360 тис. авто в рік. «Якщо залізничні тарифи збережуться на нинішньому рівні, то навіть з урахуванням знижок тільки від одного Volkswagen« Укрзалізниця» зможе додатково одержувати в рік 200-230 млн. грн.», - Коментує Дмитро Подтуркін.

Експерти впевнені, партнерські відносини з Deutsche bahn цікаві для «Укрзалізниці» не тільки з точки зору співробітництва з Volkswagen. Німеччина на протязі багатьох років залишається одним з найбільших експортерів у світі. Отже, вона може стати стратегічним партнером для України в плані розвитку транзитних залізничних перевезень.

Volkswagen увів в експлуатацію завод у Калузі в листопаді 2007 року. Проектна потужність підприємства - 360 тис. нових автомобілів на рік.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також