Унікальна операція в клініці Біляка з приводу кили стравохідного отвору діафрагми

47
0

В організмі людини діафрагма відділяє грудну клітку від черевної порожнини і знаходиться на тій межі, де закінчується стравохід та починається шлунок. У нормальному стані вони поєднуються між собою невеличким отвором.

Але коли внутрішній тиск підвищується, отвір розширюється і в результаті частина шлунку випинається вгору. Такий патологічний стан називається кила стравохідного отвору діафрагми.

Внаслідок кили до грудини можуть потрапити шлунок (частково або повністю), а також фрагменти кишківника та сальника. Через це людина відчуває сильний дискомфорт, порушується робота травлення. Тому слід якомога раніше усунути патологію. На щастя, зробити це можна прямо в нас на Закарпатті. Таку послугу пропонує клініка Біляка – єдине у регіоні місце, де лікують стравохідні кили малотравматичними методами.

Як зрозуміти, що вам потрібна допомога?

Кили стравохідного отвору діафрагми – досить поширена проблема, вона знаходиться приблизно на 2-3 місці серед гастроентерологічних патологій. Але, на жаль, люди зазвичай запускають її, бо не поспішають лікувати. Це трапляється через те, що хворий може досить довго ігнорувати симптоми, думаючи, що це тимчасові розлади травлення.

Саме тому слід розібратися з ознаками, що характеризують стравохідні кили:

  • почуття важкості у животі – виникає, бо їжі складно переміщатися зі стравоходу до шлунку;
  • часті напади печії, відрижки або нудоти – зазвичай з’являються після їжі або коли людина нахиляється вперед;
  • біль – може з’являтися за грудиною, у підребер’ї та надчеревній ділянці, посилюється при фізичному навантаженні;
  • важке та болюче ковтання – хворий буквально відчуває ком у горлі;
  • кислий присмак у роті, печіння у горлі, сильний кашель – ознаки рефлексу ( закидання шлункового соку до стравоходу).

Не варто думати, що ці симптоми пройдуть самі, навіть якщо вони проявляються нечасто. Кила нікуди не подінеться, тому треба діагностувати її та прийняти відповідні міри.

Про сучасні методи діагностики та лікування стравохідних кил

Патологію добре видно на УЗД черевної порожнини. Також додатково можуть призначатися рентген з контрастом, ендоскопія та КТ. Якщо є підозра на рефлекс, проводиться рН-метрія стравоходу та шлунку.

Єдиний ефективний спосіб лікування кили – це операція. Але не варто боятися цього слова, це раніше для того, аби усунути килу, хірурги робили великий розріз та використовували натяжну методику, яка не давала ніяких гарантій. Сьогодні на зміну прийшли нові технології, найефективніша з яких лапароскопічна пластика.

Лапароскопія кил – це сучасний метод лікування без розрізів та травмування тканин. Під час операції хірурги роблять декілька проколів у животі та заводять туди спеціальне обладнання. А далі алгоритм наступний:

  • Оглядається операційне поле за допомогою вбудованої камери.
  • Мішок кили виявляється та вправляється – таким чином органи повертаються у анатомічну позицію.
  • Грижові ворота зміцнюються – зазвичай для цього використовується спеціальний імплант у вигляді сітки.
  • Операційне поле оглядається для контролю гемостазу, інструменти витягуються, проколи закриваються.

Слід сказати декілька слів про сітку-імплант, яку так боїться більшість пацієнтів. Абсолютно нічого страшного у ній немає – це біологічно сумісний з організмом людини матеріал, який зовсім не відчувається усередині та швидко приживається. А фіксацію при цьому забезпечує значно кращу, ніж метод ушивання.

Саме лапароскопія з пластикою використовується у клініці Біляка. На Закарпатті це єдине місце, де проводиться така операція. Для хірургічного втручання використовуються якісні імпланти та сучасне обладнання. А лікарі клініки мають високу кваліфікацію та багаторічний досвід, тому їм без вагань можна довірити своє здоров’я!

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також