Про це було домовлено в ході візиту ректора УжНУ професора Володимира Смоланки до Пекінського геномного інституту.
За словами Володимира Смоланки Такий Центр Геномних досліджень відкриє величезні можливості в генетичному аналізі тканини, що дозволить не лише проводити наукову роботу, а й підбирати індивідуальне лікування для хворого.
— Це буде не просто новий крок, а насправді величезний стрибок у розвитку генетичної науки в нашій країні, адже з метою створення Центру згідно досягнутих домовленостей китайські партнери вперше безкоштовно передають найсучасніший секвенатор - пристрій, що дозволяє провести аналіз повної точної послідовності неклеотидів у всьому геномі будь-якого організма. А можливість зробити генетичний аналіз будь -якої тканини чи пухлини, наприклад, відкриває неймовірні можливості не тільки у прогнозуванні можливих захворювань конкретного пацієнта, але й підбору індивідуального ефективного плану лікування найбільш небезпечних захворювань людини, - цитує ректора Інформаційно-видавничий центр УжНУ.
Володимир Смоланка додає, що створення такого Центру матиме важливе не тільки наукове, але й соціальне значення.
— Особливо хочу відмітити внесок всесвітньовідомого генетика, директора Карибського геномного центру, доцента УжНУ Тараса Олексика у розвитку наших контактів та проведенні успішних переговорів з китайськими партнерами, зокрема директором Пекінського геномного інституту професором Янь Гуанмінем – наголосив ректор УжНУ.
До речі, такий Центр геномних досліджень створить тісну співпрацю з колегами з наукових інституцій центральноєвропейських країн.