Усть-Чорнянську лікарню залишили без пологового відділення

13
0

Міністерства охорони здоров’я проводить поетапну оптимізацію галузі медицини. Особливо гостро зміни, які принесе нова реформа, відчувають саме на селі, адже тут під оптимізацією зрозуміли скорочення. Чим це загрожує для закладів охорони здоров’я та що намагаються зберегти, здоров’я людей чи все ж таки кошти наші кореспонденти досліджували це питання на прикладі Усть-Чорнянської дільничної лікарні.

Так звана оптимізація закладів охорони здоров’я торкнулася Усть-Чорнянської дільничної лікарні. Раніше пологове відділенні лікарні нараховувало 5 ліжок та обслуговувало 4 найближчі населені пункти. Так було до того часу, поки в країні не почалася оптимізація і відділення з метою економії просто ліквідували.

Колишні працівники кажуть, що готові були пожертвувати, скажімо, місцями в дитячому відділі, втім , пологове тут украй необхідне. Обуренні такою оптимізацією і жінки, котрі 2, 3, а то й 4-х і дітей народили в рідній лікарні, а зараз доведеться їхати до районного центру.

Ельвіра із гірського села Руська Мокра чекає вже п’яту дитину, від перспективи їхати за 80 км до районного центру жінка не в захваті. Крім того, що довга дорога – це ризик для матерів, жінки кажуть, що фінансово поїздка до центральної районної лікарні теж обходиться куди дорожче, ніж якщо народжувати в Усть-Чорнянській лікарні.

Крім районної лікарні , що в Тячеві, найближче допомогу породіллі можуть надати хіба що в Дубовому, втім там вагітних з інших населених пунктів приймають нерадо, поділилася пані Ганна. Людям пояснили, при показнику в середньому 70 пологів на рік, забезпечувати роботою вісьмох медиків відділення було економічно нерентабельно, крім цього, є ще ряд причин, через які ліквідували ціле відділення.

В офіційних документах йде мова про відсутність необхідних умов, а ще спеціалістів. Замість того, аби створювати умови для роботи, куди вигідніше скоротити відділення, а породілей направляти в районну лікарню за 80 а то й 90 км. Така перспектива не радує жінок, а медпрацівників навіть насторожує, кажуть, за таких умов не виключено, що жінки народжуватимуть просто в дорозі. Тож гасло доступна та якісна медицина у такій ситуації втрачає зміст.

Те, що дорога довга та далеко не в найкращому стані , знають усі, хто повертав до Усть-Чорної, проблема ще в тому, що через погодні умови села часто були відрізані від райцентру. Що робити в таких ситуаціях та як доставляти породілей до Тячева, на це питання ніхто відповіді не дасть. І чому ліквідували пологове саме у такому віддаленому кущі - це питанням теж залишається без відповіді. За таких умов жінки цього регіону Тячівщини все частіше задають собі питання, чи народжувати взагалі. 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також