Мешканці міста ще з грудня місяця минулого року могли помітити, як на одному з ресторанів Мукачева практично весь дах вкритий сонячними панелями. Саме це місце виявилось найбільш ідеальним для розміщення батарей.
Редакція Мukachevo.net вирішила поцікавитись у власника панелей Івана Васильовича, чому саме та з якою метою їх було встановлено.
Як зазначив Іван Васильович він звернувся у відповідну фірму, яка встановила для нього 30 кіловатну сонячну електростанцію. Ці панелі живлять його квартиру на 2 поверсі, а надлишок продається у мережу по «зеленому тарифу». Панелі досі працюють справно та без жодного збою.
— Я їх поклав у грудні минулого року, на 30 кіловат, адже по закону більше не можна. Зараз вже 5-й місяць, працює дуже технічно, справно, без ніяких збоїв. За цей період не було жодної несправності, – розповідає Іван Васильович.
Логіка проста: чим більше на панелі за добу світить сонце, тим більше вона виробляє енергії.
— На вироблення енергії сильно впливає світлова доба. Звісно зимою менше, але коли є сонце і холодно вони найбільш ефективно працюють. Тому ми використали ресторанний дах, адже саме тут дуже ідеальне розміщення — цілий день, як зранку так і після обіду світить сонце, – значив пан Іван.
Загальна схема проекту стандартна, батареї живлять квартиру, а надлишок продається у мережу по "зеленому тарифу". Як відомо, за зайву електроенергію Обленерго платить не «зі свого карману», користувач отримує гроші, ті які виділені з Євросоюзу в рамках розвитку цієї програми.
Раніше Мukachevo.net повідомляло, що вже через 4-6 років система здатна не тільки повністю окупити себе, а й навіть почати приносити прибуток.
— У мене є програма на телефоні, яка кожен день показує, скільки воно виробило електроенергії. Просто приходиш в Обленерго, отримуєш накладну, і я це все бачу прямо на телефоні, – розповів нам Іван Васильович.
За останній час розміщення таких сонячних панелей стає дуже популярним в Україні. Все більше людей розуміють, що це все одно, що вкласти гроші у бізнес, але тут не потрібно ніяких додаткових затрат та клопіт. Все працює само.
— Мені дуже сподобалось те, що тут не потрібно робочу силу, поклав і воно само працює, а за лічильником проходить контроль. Я надивився на це все за кордоном, взнавав як воно працює і що з того буде. Особливо потрібно відмітити, що це екологічно чисто та безпечно, а я великий прихильник цього, – розповідає Іван Васильович.
Мukachevo.net вже не одноразово розповідало про ці проекти, тому пропонуємо вам подивитись інші статті на цю тему:
- Аби стати незалежними, закарпатці встановлюють сонячні батереї навіть на курятниках (ФОТО)
- Сонячна електростанція на будинок і гараж: як закарпатці стають енергонезалежним (ФОТО)
- Закарпатці привели в Україну SunPower, яка з Google створює будинки на сонячній енергії
- Енергонезалежність: На Закарпатті уже діє близько 160 сонячних електростанцій (ФОТО)