Ужгород б’є рекорди за тарифами на ЖКГ

5
0

Українські тарифи не відповідають реаліям, механізм їх формування непрозорий, а самі розцінки необгрунтовані. Про це йдеться у статті на УНІАН.

Зокрема, за словами автора публікації, в даний час проконтролювати і оцінювати коректність встановлення тарифів на ЖКГ на Україну практично неможливо. «У розмірі тарифу на тепло і гарячу воду вартість газу становить, за різними даними, від 53% до 65%, а підприємства теплокомуненерго отримують його за єдиною для всіх ціною. Тому логічно очікувати, що вартість одиниці теплової енергії буде відрізнятися в різних регіонах не більше ніж на 15% - 25%. Проте насправді місцева влада і НКРЕ, яка зараз встановлює тарифи, мають широкий простір для маніпуляцій цифрами», - стверджує директор« Інституту міста» Олександр Сергієнко.

За його словами, приміром, у Києві «фактична собівартість» однієї гігакалорії, заявлена владою як «економічно обгрунтована», становить $ 29 (без ПДВ), а в Запоріжжі, Білій Церкві, Тернополі, Харкові, Хмельницькому, Чернівцях, Чернігові - набагато менше, а найдешевша в Черкасах - $ 25. Разом з тим, у Сімферополі, Донецьку, Кіровограді, Луганську, Одесі, Севастополі одна гігакалорія набагато дорожче - від $ 37,5 до $ 42,5., В Ужгороді - в цілому $ 90!

«Розбіжності вартості у 1,5-3,5 рази не мають раціонального пояснення, - вважає Сергієнко. - Єдино можлива причина таких цінових стрибків полягає в тому, що підприємства включають у тарифи витрати, які не йдуть безпосередньо на виробництво теплової енергії, а вони у всіх різні».

Так само сильно відрізняється вартість опалення 1 кв. м у різних містах України. «Якщо привести всі види тарифів до єдиного, то вийде, що в 19 обласних центрах тариф на опалення одного квадратного метра нижче, ніж у Києві - $ 0,56, і тільки в Сімферополі, Львові, Миколаєві, Полтаві, Чернівцях та Чернігові більш високий - від $ 0,58 до $ 0,72 Аномальний випадок - Ужгород, де вартість опалення $ 1,14 за кв. м.», - пояснив експерт.

«Таким чином, влада малює українцям фантастичні цифри, а проконтролювати та оцінити коректність встановлення тарифів неможливо, оскільки вони ховаються від громадськості, що суперечить нормам закону «Про житлово-комунальні послуги», який передбачає «відкритість, доступність і прозорість структури тарифів для споживачів та суспільства », - підсумував Сергієнко.

Нагадаємо, за підрахунками Національного форуму профспілок України, в 2011 році середні витрати української родини на комунальні послуги зростуть на 1700 гривень. Ці розрахунки були зроблені на основі офіційної інформації про плани уряду щодо підвищення тарифів на тепло на 35% з 1 січня, на 50% на газ з 1 квітня, на електроенергію - на 100% із квітня і на 39% з 1 серпня. Крім того, як повідомляв «Росбалт», з 1 лютого на Україні подорожчає електрика - при перевищенні встановленого ліміту споживання кожен наступний кіловат буде коштувати на 30% дорожче.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також