Ужгород матиме ще одне місто-побратим

5
0

польське місто Кросно

Нещодавно Ужгородська міська рада виграла міжнародний грант, в результаті чого Ужгород став повноцінним учасником туристичної програми "Підкарпатське тримісто".


Нагадаємо, днями у місті Сяноку (Польща) відбулася українсько-польська презентація цього проекту, в якій від України взяли участь Ужгород, Львів і Трускавець. Про подробиці проекту ми вирішили дізнатись у заступника міського голови Ужгорода Володимира Химинця, який разом зі своїми колегами був у складі ужгородської делегації.


Як повідомив пан Химинець, кошторис проекту складає 170 тисяч євро. Ніби сума й чимала, проте ці кошти будуть використані для проведення міжнародних конференцій, презентацій лише на території Польщі, адже такими є умови проекту. Фінансуванням програми займається Євросоюз, тому можемо говорити про високий організаційний рівень проекту та його учасників.


Метою програми є активізація транскордонного співробітництва між установами з польського та українського боку, зміцнення економічного потенціалу, підвищення суспільно-культурної активності жителів регіонів, які беруть участь у проекті тощо. Протягом усього проекту заплановано проведення 4 семінарів, які будуть присвячені темі туризму, розвитку культури і спорту, а також одним із основних пунктів програми є обмін досвідом у цих галузях між її партнерами. Також у рамках проекту буде проведений пленер для художників, по 5 від кожного міста. Вони зможуть за рахунок організаторів побувати у Польщі й намалювати незабутні краєвиди міста Кросно, де все це і проходитиме. Згодом усі роботи можна буде побачити на художній виставці, яка побуває у кожному місті-учаснику проекту. Наразі, художників від Ужгорода ще не відібрано, цим займатиметься науково-художня рада.


Перша конференція, що нещодавно відбулась у Сяноку, мала скоріше ознайомчо-презентаційний характер. На ній були присутні мери всіх міст-учасників програми, які по завершенню заходу виглядали задоволеними перспективами майбутньої співпраці та налагодженими зв’язками. На конференції також піднімалося актуальне питання про створення пункту пропуску на українсько-польському кордоні для пішохідного та велотранспортного перетину границі, адже він має розташовуватися на території Карпатського біосферного заповідника. Це дало би поштовх для сільського та гірського туризму, – впевнені учасники програми. Так, за їхніми даними, турист в середньому витрачає 20 гривень на придбання сувенірної продукції на Закарпатті. А через те, що з кожним роком відпочивальників у Карпатах стає все більше, то економіка краю та місцеві мешканці могли би суттєво від цього виграти. Між іншим, за показниками минулого року на Закарпатті відпочило більше 1 мільйона туристів. Арифметика проста: множимо на 20 і маємо щонайменше 20 мільйонів гривень надходжень від туристичної галузі. Тому перспективи такого співробітництва є більш ніж позитивними.


До того ж, після першої зустрічі з українськими колегами мер міста Кросно передав міському голові Ужгорода Сергію Ратушняку проект угоди про співпрацю між Ужгородом та Кросно як містами-побратимами. Така угода може бути підписана вже незабаром. Приємно те, що з кожним роком Євросоюз проявляє зацікавленість до таких проектів, у результаті і кошториси більші, й інформаційна підтримка краща, й організаційні моменти на високому рівні.



 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також