Завтра, 5 грудня, Ужгородський виконком вирішить долю зовнішньої реклами в місті.
На тому ж засіданні визначать чи бути історичному центру ще мінімум 5 років захаращеним рекламними щитами, чи стати нарешті по-справжньому європейським. Напередодні члени виконкому поділились з Мукачево.Net своїми міркуваннями з цього приводу.
Олександр Броді, член Ужгородського виконкому, каже що реклама є перш за все бізнесом, який дає надходження в бюджет міста, але не вважає сітілайти в самісінькому центрі прийнятними: «Щодо розміщення рекламних щитів в історичному центрі, то рекламні носії в теперішньому вигляді мене не дуже приваблюють. Тут треба подумати над їх виглядом, місцями розміщення та кількістю, яку варто було б зменшити, або розмістити таким чином, щоб менше заважали містянам та гостям міста. Вартим уваги є також питання по рекламним носіям, які знаходяться на або біля проїзної частини нашого міста, найбільше на перехрестях, котрі можуть заважати водіям вчасно помітити інших учасників дорожнього руху, і можуть бути причиною аварійних ситуацій».
Позиція Олександра завтра на засіданні буде такою: «Я, скоріш за все, не проголосую за продовження оренди для тих фірм, у яких є заборгованості перед бюджетом та рекламні носії яких знаходяться в жахливому стані. Але треба дивитись на це і з сторони підприємців та відноситись з розумінням. На мою думку, якщо й продовжувати договори на такий період, то варто було б розробити для підприємців якогось типу зобов’язання, з обов’язковим зазначенням термінів та інших умов. А ті рекламні носії, які реально заважають та не можуть бути приведеними до відповідного зовнішнього виду – дем онтувати».
Ще один член виконавчого комітету Ужгородської міської ради Євген Молнар стверджує, що проти підприємців йти не розумно інакше місто не отримуватиме додаткові кошти в бюджет, а головним завданням вважає не допустити встановлення в центрі нової реклами: «Я підтримаю встановлення нових рекламоносіїв, які не стосуватимуться центральної частини міста. Також голосуватиму за те, аби залишити вже існуючі рекламні щити, період заборгованості яких перед містом не перевищує одного місяця. Вважаю, що проти бізнесу та підприємців йти не потрібно».
Загалом, за словами Євгена далеко не виконком має відповідати за те, що Ужгород захаращений рекламою: «Щодо тих білбордів, які встановлені по місту не за правилами (наприклад, менше 10 метрів до проїжджих частин) – то це не є відповідальністю виконкому. Будь-яке питання до того як потрапити на розгляд виконкому проходить безліч комісій, інстанцій. Якщо там бізнесмену надали всі дозвільні документи, ми просто не маємо права проголосувати проти».
Однак, в той час, коли члени виконкому міркують над своїм завтрашнім рішенням, жителі міста далі наражаються на небезпеку. Так, люди обурюються що деякі сітілайти можуть створити аварійну ситуацію, адже встановлені не за правилами.
Разом з тим, у рекламній агенції «Бумеранг», якій належить вищезгаданий сітілайт, з журналістами розмовляти відмовились та кинули слухавку.
Мукачево.net