Ужгород патрулюватимуть 10 студентів-добровольців (ФОТО)

41
1

Цей загін створений на базі природничо-гуманітарного коледжу Закарпатського державного університету.

Стратегічним напрямом державної політики будь-якої країни є боротьба зі злочинністю та зміцнення правопорядку. Проте для успішного виконання правоохоронних завдань, як показує сьогодення, необхідні не лише цілеспрямовані професійні та високоорганізовані дії владних структур і сил правопорядку, а й об’єднання зусиль громадськості вцілому.

Як приклад такої тісної співпраці між міліцією, органами державної влади та населенням є залучення громадськості до охорони громадського порядку, захисту прав і свобод громадян та зміцнення правопорядку. 

Нагадаємо, що основним нормативним документом, який регламентує діяльність громадських формувань, є Закон України від  22 червня 2000 року № 1835-III  «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону». Цим документом визначено повноваження органів державної влади,  у тому числі й органів внутрішніх справ, щодо залучення населення до охорони громадського порядку, порядок створення та реєстрації громадських формувань з охорони громадського порядку, основні функції, права та обов’язки їх членів, а також засади правових гарантій і соціального захисту громадян, які беруть участь у цій діяльності. А діяльність ОВС щодо взаємодії з населенням та громадськими формуваннями базується на суворому дотриманні законності.

До речі, залучення членів громадських формувань до участі в забезпеченні правопорядку здійснюється лише після проходження  ними відповідної правової  та спеціальної підготовки в ОВС. 

У разі необхідності працівники ОВС за узгодженням з керівниками громадських формувань використовують можливості цих формувань  для розкриття злочинів. Забороняється залучати членів громадських формувань до розкриття злочинів у  випадках, коли їх життю чи здоров’ю загрожує небезпека.

Основними завданнями ОВС та громадських формувань є: забезпечення особистої безпеки громадян,  захист їх прав, свобод та законних інтересів;  запобігання правопорушенням та їх припинення;  охорона і забезпечення громадського порядку;  виявлення  і розкриття злочинів, розшук осіб, які їх учинили;  забезпечення безпеки дорожнього руху;  участь у наданні соціальної  та правової допомоги громадянам, сприяння у межах своєї компетенції, державними органам, підприємствам, установам і організаціям у виконанні покладених на них законом обов’язків.

 Наприкінці минулого року, враховуючи стан оперативної обстановки в Ужгороді, керівник ужгородської міліції полковник Іван Степанович Цьока звернувся із пропозиціями до Ужгородської міської ради та до ректорів вищих навчальних закладів, зокрема УжНУ та ЗакДУ, про створення із числа студентів громадських формувань з охорони громадського порядку. 

Першими відгукнулися студенти природничо-гуманітарного коледжу ЗакДУ. І уже через кілька місяців рішенням міськвиконкому був затверджений Статут громадського формування під назвою «Студентський загін сприяння міліції». До його лав увійшло 5 юнаків та 5 дівчат. Для них цей крок був цілком свідомим та виваженим. Адже в подальшому вони мають намір пов’язати свою долю саме з правоохоронною діяльністю. Тож навчитися на практиці виявляти та документувати правопорушення їм стане в пригоді.  

Те, що вони стали невід’ємною частиною такого відповідального процесу, як боротьба зі злочинністю та охорона правопорядку, студенти відчули вчора, 17 березня, коли в малому залі Ужгородській міській раді з рук заступника міського голови Юрія Володимировича Белякова, начальника Ужгородського МУ УМВС полковника міліції Івана Степановича Цьоки та начальника відділу громадської безпеки УМВС України в Закарпатській області полковника міліції Василя Михайловича Швенди отримали установчі документи новоствореного громадського об’єднання, посвідчення члена громадського формування та нарукавні пов’язки з написом “Охорона порядку». Ось імена перших членів студентського загону: Оксана Кавка, Ганна Токар, Віталій Шеверя, Вікторія Німець, Ярослав Ланьо, Сінтіа Чуга, Олександр Когуч, Володимир Рогач, Андрій Кулєв та Руслана Гавей. До речі, керівником цього громадського формування обрано дівчину -- Оксану Кавку. 

 Наприкінці урочистостей з вітаннями, порадами та настановами до молодих людей звернулися не тільки Юрій Володимирович Беляков, Іван Степонович Цьока та Василь Михайлович Швенда та, але й їхні, як то кажуть, педагоги—батьки, директор природничо-гуманітарного коледжу ЗакДУ Володимир Войтихович Росоха, його заступник Михайло Тихонович Попович, та наставники і порадники з ужгородської міліції, заступник начальника-начальник міліції громадської безпеки Ужгородського МУ УМВС України в Закарпатській області підполковник міліції В’ячислав Миколайович Григор’єв та начальник Ужгородського міського відділення Ужгородського МУ УМВС України в Закарпатській області підполковник міліції Катерина Юліївна Кийович. До привітань приєдналися й представники ЗМІ, які були присутні на цьому святковому зібранні. 

Слід зауважити, що подібні студентські загони незабаром  будуть створені також на базі юридичних факультетів ЗакДУ та УжНУ, а також на факультеті суспільних наук УжНУ.

Коментарі

Ч
ЧИСТИЛЬЩИК

Школьник спрашивает своих сверстников - А знаете чем мусор отличается от бандита Проходящий мимо мент хватает его за ухо Чем - Ничем! Ничем, дяденька!

Читайте також