Цими вихідними Ужгород відзначить своє 1119 – річчя. До Дня рідного міста 21-річна Ганна намалювала колекцію писанок з тематичними візерунками.
Зараз в колекції «ужгородських» писанок – 16 розмальованих яєць. Дівчина зізнається, що до такого кроку її надихнула краса старовинного міста: «Я дуже люблю архітектуру Ужгорода. На писанці можна зображувати не тільки релігійні мотиви, а й те, що нам подобається. Таким чином ми дякуємо Богу за наше чудове місто ».
Ганна зізнається, що колекцію писанок намалювала за тиждень. Для такої незвичної справи використала не справжні яйця, а дерев’яні. Зображення дівчина наносила акриловими фарбами і двома різними відтінками коричневого кольору. «Стиль малювання - коричневе на коричневому – в принципі поширений у мистецтві. Вийшло, як графіка... Мені здається, що поєднання цих відтінків гармонійно підкреслило старовинність міста».
На писанках дівчини можна побачити Хрестовоздвиженський кафедральний собор, резиденцію Мукачівських єпископів, костел Св. Георгія і багато іншого. « Я малювала поширені пейзажі, цікаві ракурси відомих пам’яток, доповнюючи їх своїми елементами» - зізнається Ганна.
Займається дівчина писанкарством усього 4 роки, з цим ремеслом її познайомила бабуся чоловіка. Жінка показала дівчині основу - як малювати воском, однак Ганна пішла своєю стежкою. Зараз вона малює акриловими фарбами.
У її власній колекції понад пів сотні писанок. На кожну з них вона може витратити й кілька днів. Найбільше роботи у дівчини перед Пасхою. Аби встигнути намалювати колекцію, дівчина береться за пензлик за кілька місяців до Великодня.
Малює вона на дерев’яних і видутих яйцях. Візерунки на писанках можна побачити найрізноманітніші, як народні мотиви, так і писанкарський модернізм. Іноді дівчина переносить на яйце малюнок, який побачила на у журналі чи на листівці. Часто це натюрморти і різноманітні квіти.