
Серед них і нові моделі, і раритетні красуні.
– Любила ляльки з дитинства, але тоді я ними просто гралася, як усі діти. Цю любов вдалося пронести через все життя. Звичайно, якийсь період у підлітковому віці я ними не цікавилася, а потім в університетські часи зрозуміла, що мені це цікаво і почала потрохи купляти. А коли вже переїхала на власну квартиру і змогла там зайняти весь сервант, то захопилася по-серйозному, – розповідає Ярина виданню Varosh.
На початку дівчина збирала все підряд, ходила на блошиний ринок на “Радванці”, скуповувала все – від китайських Барбі до керамічних ляльок у красивих сукнях. З часом зрозуміла, що кераміка і пупси їй не цікаві і почала збирати ляльки класичного формату розміром 1:6.
– Напевно, усі знають історію бренду Barbie і те, як її створила американка Рут Хендлер. Вона помітила, що її донька Барбара охоче грається паперовими ляльками, що імітують дорослих людей. На той час родина Хендлерів володіла компанією “Mattel” і запустила випуск таких ляльок. Не обійшлося, правда, без скандалу, бо прототип Барбі таки вигадали у Європі, а точніше йдеться про німецьку красуню Bild Lilli. Тим не менше, саме вироби Mattel стали надзвичайно популярними, швидко розійшлися по світу, обросли цілою індустрією – одягом, друзями, будиночками, аксесуарами. Окрім Барбі, у фірми “Mattel” є інші торгові марки, в тому числі, Монстер Хай, Евер Афтер Хай. Їх я також збираю, як і інші окремі й цікаві екземпляри відомих брендів. Головне в колекціонуванні Барбі – знаходити оригінальні фірмові ляльки, а епохи чи лейбли – це вже на смак, – каже Ярина.
Розлоге інтерв'ю читайте за посиланням.