Ужгородка оволоділа японською технікою виготовлення прикрас - канзаші (ФОТО)

110
4

Незвичною технікою «канзаші» ужгородка Еріка Дьєндьєши виготовляє прикраси близько півроку.

Саме слово «канзаші» означає прикраси для волосся, які використовують у традиційних японських зачісках. У буквальному значенні – це орнамент, складений із тканини. Для нього використовують маленькі квадратики з шовку, які складається в пелюстки, з використанням методів орігамі.

Квіти з цих складених пелюсток тканини можуть складатися з п'яти пелюсток до 75 або більше, в залежності від конкретної квітки.

Спочатку, слово і ієрогліф "канзаші" означали саме шпильку для волосся. Та й вважається, що й саме слово "канзаші" походить від складання двох слів "кани" - "волосся" + "сасу" - "заколювати".

Уперше канзаші з'явилися приблизно чотириста років тому, коли в Японії змінився стиль жіночої зачіски. Від традиційного стилю тарегамі (довге спадаюче волосся), жінки перейшли до так званого стилю Ніхонгі, в якому волосся збиралися в різноманітні химерні форми і укладалося за допомогою гребінців і шпильок канзаші.

У 21-столітті ситуація змінилася. «Сьогодні це не тільки прикраси для волосся, це можуть бути ще й браслети, брошки, так само я робила композиції для  весільного столу, келихів» - зізнається дівчина.

« У канзаші повинен використовуватися натуральний шовк,  але я  і багато моїх колег роблять прикраси з атласу, шифону. Також ми використовуємо гарячий клей, він є дуже міцним, з ним вироби носяться довго і нічого не відклеюється. Окрім цього, для   скріплення всіх пелюстків я використовую леску, ну і плюс різну фурнітуру» - ділиться досвідом Еріка.

« Це своєрідне  нововведення у рукоділлі в нашій країні. Дуже мало кому відомо про нього,  ще менше тих, хто цим займається. Майстрів в Україні поки дуже мало. Тут головне витривалість, робити усе слід  якісно, гарно, і найголовніше – акуратно».

На одну прикрасу дівчина витрачає від однієї години, до цілого дня. « У цій техніці є тільки два види пелюстків -  гострий і круглий ... Усе інше це фантазія майстрів, один у одного щось запозичимо, щось сама придумаю. А щодо композицій, це тільки моя фантазія» - зауважила дівчина.
 

Коментарі

А
Анна

Дуже вишукано! Молодець!!!

Н
Ната

Гарно

ЭД
Эрика Дьендьеши

Здесь еще больше моих изделий. Приглашаю на мою страничку. Позитивные эмоции гарантирую. http://www.odnoklassniki.ru/erika.handmade http://www.facebook.com/profile.php?id=100001199398060

ЭД
Эрика Дьендьеши

Здесь еще больше моих изделий. Приглашаю на мою страничку. Позитивные эмоции гарантирую. http://www.odnoklassniki.ru/erika.handmade http://www.facebook.com/profile.php?id=100001199398060

Читайте також