
Головна мета заходу - привернути увагу суспільства до боротьби з ВІЛ-СНІДом.
Зустріч, організований Закарпатським обласним центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді та колективом другого філіалу Центральної міської бібліотеки Ужгорода зібрала чимало охочих прослухати і поширити інформацію про «чуму ХХІ ст», більшість з них – студенти Ужгородського культосвітнього училища.
Під час заходу студенти не тільки почули вражаючі факти про СНІД, а й переглянули фільми а також поспілкувалися з лікарем дерматологом Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Тарасом Безушко.
У рамках заходу студенти написали «антиСНІДове» звернення молоді Закарпаття до молоді України і на повітряних кульках відпустили його в небо.
Також молодь із запаленими лампадками пройшла вулицями і далі із свічок виклала фігуру сяючої стрічки, яка є символом розуміння небезпеки СНІДу.
Як раніше повідомляло Мукачево.net, за 10 місяців 2012 року в Закарпатській області зареєстровано 68 нових випадків інфікування ВІЛ. Діагноз СНІД встановлено 27 особам.
Станом на 01 листопада 2012 року на диспансерному обліку перебувають 278 ВІЛ-інфікованих осіб, із них 35 – хворі на СНІД. Дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, – 30, в т.ч. у 25 дітей діагноз ВІЛ-інфекції в стадії підтвердження, іншим встановлено діагноз СНІД.
В районах області функціонують кабінети «Довіра», де всі люди без обмежень за бажанням можуть пройти обстеження на наявність ВІЛ-інфекції, отримати кваліфіковану консультацію щодо даного захворювання. ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД забезпечені диспансеризація, безкоштовне отримання антиретровірусної терапії, профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини.
Нагадаємо, 1 грудня увесь світ відзначатиме день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми. Його було започатковано з 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.