
Натюрморти і пейзажі всередині пляшки.
Унікальною технікою малювати всередині скляного посуду володіє ужгородська художниця Наталія Добровольська. Вона колекціонує пляшки цікавої форми і робить з них справжні шедеври.
Ось ця пляшка, під назвою "коктейльні келихи", вже сота у колекції художниці. А це - одна з перших. Тут майстриня зобразила бабусин дім і сад.
Наталія Добровольська художниця
- У нас це така сімейна реліквія, у такі пляшки бабка весь час заливала сік на зиму і от тут був сливовий сад завжди і сік давили із слив і тут зразу мені здалося, що сливка застрягла.
Техніку розмальовування пляшки зсередини художниця розробила самостійно. Зізнається, ускладнює роботу форма посудини. Щоб розписати вузьку шийку і вигини пляшки - звичайний пензлик не підходить.
Наталія Добровольська, художниця
- Щіточку насаджувала на дріт. Дріт тому, що пляшка має вигнуті форми треба потрапляти у різні місця цьої форми. Воно малюється із зворотного боку, дзеркальне зображення.
Найкращі пляшки для розмальовування, каже митець - з-під дорогих напоїв, вони виготовлені з якісного скла і мають цікаву форму.
Наталія Добровольська, художниця
- Це мені колега з роботи привезла з Тбілісі, з вином теж, от, саме цікаве, що я практичне не п'ю. З цього боку силует тільки пари, а зсередини вони вже вимальовані , акуратніші.
Щоб розписати одну посудину, художниця витрачає від кількох годин до трьох місяців. Усе залежить від складності малюнку й кількості використаних кольорів. Адже кожен шар фарби має висохнути, перед тим, як наносити інший колір. Розмальовані пляшки майстриня показує на виставках, майже не продає, хіба дарує