УЖГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА ПІДТРИМАЛА ДІЇ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

7
0

Проти такого рішення активно виступав міський голова Ужгорода Сергій Ратушняк, та все ж міські обранці більшістю голосів підтримали розпуск Верховної Ради і проведення позачергових виборів

На початку сесії Ужгородської міської ради, фракція «Наша Україна» запропонувала внести у порядок денний проект заяви міськради, про підтримку дій Президента України Віктора Ющенка, щодо розпуску Верховної Ради і призначення дострокових виборів 27 травня 2007 року. Така пропозиція явно не сподобалася міському голові Ужгорода Сергію Ратушняку, який не вагаючись прийняв рішення про голосування пакетом одразу трьох заяв: перша — фактично копія звернення Сергія Миколайовича до Міністра внутрішніх справ Василя Цушка, яка була оприлюднена кілька тижнів тому, друга — заява, запропонована фракцією Партії регіонів в Ужгородській міській раді, про те, що вирішити ситуацію, яка склалася в державі повинен Конституційний суд, і третя — вже згадана «нашоукраїнська». Зрозуміло, що ці заяви суперечать одна-одній і міська рада відхилила такий пакет. На що Сергій Миколайович відповів у стилі «ну раз не проголосували, то переходимо до наступних питань». Та все ж міські обранці змусили мера проголосувати усі заяви окремо і варіант заяви «Нашої України» отримав підтримку більшості депутатів, а отже міськрада, всупереч настійливому бажанню мера, таки підтримала дії Президента. Пропонуємо вам повний її текст:

ЗАЯВА

Ужгородської міської ради V скликання

Про підтримку дій

Президента України Віктора Ющенка

щодо дострокового припинення повноважень

Верховної Ради України

Останнім часом склалася ситуація ігнорування більшістю у Верховній Раді України конституційного принципу формування коаліції депутатських фракцій. Практика масового поповнення складу парламентської владної коаліції на засадах індивідуального або групового членства спотворює результати народного волевиявлення, здійсненого через вибори народних депутатів України у березні 2006 року, і є нехтуванням конституційних виборчих прав громадян України. Такі дії створюють реальну загрозу узурпації влади в Україні, загрожують національній безпеці, спричиняють дестабілізацію політичної ситуації в державі, створюють потенційну небезпеку державному суверенітету.

Конституційний статус Президента України як гаранта державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина зобов`язує його здійснювати заходи для зупинення порушень Конституції України, прав громадян, для попередження загроз державному суверенітету та територіальній цілісності держави.

У зв`язку з вищевикладеним Ужгородська міська рада висловлює свою підтримку Президенту України Віктору Ющенку в здійсненні заходів по зупиненню порушень Конституції України, прав громадян та попередженню загроз державному суверенітету та територіальній цілісності держави, викладених в Указі Президента України № 264/2007 «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України».

Засуджуємо дії правлячої коаліції та керівництва уряду щодо тиску на Конституційний Суд України та Центральну виборчу комісію України.

Ужгородська міська рада виступає гарантом проведення в Ужгороді позачергових виборів до Верховної Ради України 27 травня 2007 року в порядку, передбаченому чинним законодавством України.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також