Ситуація з дерев’яними галереями, які будівельники встановлюють на тротуарах, якщо впритул до вулиці щось споруджують, незважаючи на обіцянки ужгородської муніципальної поліції, ніяк не змінюється. У № 35 від 15–21 вересня «Замок» порушив цю проблему в матеріалі «Пастка посеред міста: Дерев’яні переходи на тротуарах Ужгорода проламуються прямо під ногами».
Ще раз нагадаємо, що такі конструкції в належному стані мають утримувати самі власники об’єктів. Але, як пояснював тоді начальник згаданої поліційної структури Борис Борисов, у разі, якщо хазяїн не стежить за цілістю таких переходів, муніципальна поліція має право їх демонтувати. Саме тоді чиновник пообіцяв обов’язково в найкоротший термін розібратися з випадками, на які вказав журналіст.
Зокрема, кореспондент «Замку» звернув увагу чиновника на два такі об’єкти: аварійні дерев’яні тротуари на вулиці Швабській – біля магазину «Зина» та «Сбербанку». Зауважу, що відтоді минуло рівно півтора місяця, а віз, як кажуть, і нині там. Ба навіть одна з цих споруд нині в іще гіршому стані. І якщо влітку, коли світловий день довший, бодай можна розгледіти, куди ступити, і відповідно оминути перешкоду, то тепер сутеніє вже о шостій. Тож ті ужгородці, які саме в цей час повертаються з роботи додому, ризикують у кращому разі позбутися взуванки, у гіршому – навіть поранитися.
Взагалі, проблема будівельних риштувань та огорож у місті – окрема тема для статті. Дратують також обклеєні оголошеннями паркани (за цим, до речі, теж має стежити муніципальна поліція). Але власне дерев’яні тротуари встановлюються саме для того, аби людина могла безпечно проходити повз будмайданчики. Нині ситуація геть полярна: пересуватися такими конструкціями вельми ризиковано.
Оскільки «Замок» пообіцяв читачам прослідкувати за тим, як вирішиться ситуація, й відзвітувати світлинами оновлених з допомогою муніципальної поліції дерев’яних тротуарів, то, зауважу, що ми телефонували Борису Борисовичу щотижня впродовж півтора місяця, аби дізнатися на якій стадії робота над проблемою. У відповідь чули, що «питання на контролі» й найближчим часом вирішиться. В останній телефонній розмові пан Борисов повідомив, що власники тих будівельних об’єктів, біля яких власне встановлені горезвісні містки, пообіцяли надати їм належного вигляду до початку сільськогосподарського ярмарку.
Проте, як кажуть, скоро слово мовиться, та не швидко діло робиться. Сьогодні ужгородці й самі можуть пересвідчитися, що власники не поміняли на дерев’яних переходах жодної дошки. Крім того, за час, поки тривала вся ця історія, до редакції звернулося декілька містян зі слушними претензіями. Мовляв, ваша газета написала, що муніципальна поліція працюватиме над проблемою, тож коли вже можна буде побачити результат.
Наостанок зауважу, що протягом останнього тижня зв’язатися з начальником ужгородських поліціянтів не вдалося. Чиновник просто не відповідав на телефонні дзвінки журналіста «Замку».
Така безпомічність, м’яко кажучи, дивує. Бо скидається на те, що наші службовці не можуть простежити, аби власники дерев’яних тротуарів вчасно замінювали нещасні три дошки.