
Школярка з Ужгорода Мелінда Чонтош виконала одну із найвідоміших різдвяних пісень світу «Щедрик» жестовою мовою. Це перше подібне виконання цієї відомої світової колядки на Закарпатті.
Про виконання «Щедрика» жестовою мовою Меліндою Чонтош - дев'ятикласницею Ужгородської спеціалізованої школи для учнів з порушенням слуху розповіли журналісти Суспільне Ужгород.
За словами школярки, слова пісні вона вивчила за один день. Довше довелося запам'ятовувати жести.
"Важче було вчити жести, бо там є різне значення слів. Я трішки переживала, але знала, що зможу заспівати", — розповідає Мелінда Чонтош.
Мелінда навчається в 9 класі Ужгородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів для учнів із порушенням слуху. Педагог-організатор школи Василь Карпов каже, вперше на великій сцені Мелінда виконала "Щедрик" на початку грудня під час науково-мистецького форуму "Проявлені світлом".

"Це велика заслуга батьків, тому що вони дитиною займалися. Велика заслуга наших педагогів, слухо-мовленнєва робота, ритміка. Це цілий комплекс предметів, який дозволив мати такий результат, який ми маємо зараз", — каже Василь Карпов.
Також всесвітньовідома пісня є у репертуарі Закарпатського академічного камерного хору "Кантус". Художній керівник хору Еміл Сокач каже, що "Щедрик" виконують із самого початку створення колективу.
"Ми його співаємо весь рік. Хоча всі знають, що це різдвяна пісня, але це наша візитівка, вона дуже пасує до програми і взагалі, коли ми представляємо Україну, представляємо нашу пісню, нашу культуру, вона дуже є показовою. Всі знають, з усіма співаємо. Всі просять ноти, на майстеркласи приходять. Це пісня, яку знає весь світ", — додає Еміл Сокач.
На одній із репетицій камерного хору "Кантус" Мелінда Чонтош виконала "Щедрик" разом з хором.
"Нічого подібного ми ще не робили. Це було надзвичайно цікаво і додає певної свіжості. Тим паче, що так більше людей зможе почути цей шедевр",— каже Еміл Сокач.

"Мені дуже подобається. Це так зворушливо. Коли вони співають, у мене мурашки по шкірі. Це дуже класно! Мені дуже сподобалося", — ділиться враженнями Мелінда Чонтош.
"Це не просто виконання "Щедрика" на якомусь музичному інструменті. Це доказ того, що музика не має жодних меж. Особливо актуально це для наших учнів. Є учні, які мають хороші залишки слуху, а є учні, які взагалі нічого не чують. Навіть для них виконання пісень жестовою мовою дозволяє доторкнутися до мистецтва", — зазначає Василь Карпов.
