В Ужгороді діє 15 ринків – великих і маленьких, у різних районах міста та з різним рівнем впорядкованості. Останнім часом багато говориться про стихійну торгівлю, яка не є «чужою» ні на одному з міських базарів. Попри те, що місця у межах ринків вистачає, завжди знаходиться частина торгівців, які воліють продавати з землі.
Ринок на Корятовича у цьому сенсі – найпоказовіший: у центрі міста із порушенням усіх можливих норм триває торгівля з тротуарів, численні рейди муніципальників мають кількагодинний ефект.
Ще одне проблемне місце – ринок «Білочка». Тут на узбіччях дороги у клубах вихлопних газів можна знайти все – від домашнього сиру та грибів до «свіжих» овочів та фруктів. Начальник відділ торгівлі та захисту прав споживачів управління економіки та підприємництва міської ради Іван Максимець пояснює вимоги, однакові для усіх ринків: «Ринок має бути огороджений, на території регулярно мають проводитися прибирання. Щодо ринку «Білочка», його власникові підприємцю Даніш уже кілька разів робилися попередження і пропозиції впорядкувати ринок, дати людям місця на території, щоб з сільськогосподарською продукцією не стояли на тротуарах».
Місце на ринку коштує від 2 до 7 гривень. Але питання не тільки у грошах. Це і справа відповідальності: купуючи харчі з землі, покупець не може розраховувати, що хтось відшкодує йому можливі негативні наслідки, в разі чого. Якщо ж неякісний продукт куплений всередині ринку, є шанс довести, що саме тут його тобі продали, хоча і набагато складніше, ніж у магазині чи маркеті, де видаються товарні чеки.
Так чи інакше, каже Іван Максимець, споживачів закликають принаймні дбати про власне здоров'я: «Ми закликаємо жителів Ужгорода не створювати попит на продукцію, яка продається з землі. Бо всередині ринку є відповідні служби, які перевіряють якість продукції, і її якість гарантується».
На разі власнику ринку «Білочка» дали місяць на впорядкування території, передусім – зробити огорожу, щоб можна «переселяти» продавців у межі ринку.