
Вікна та двері, що на фото – встановлені на крилі колишнього жупанату. Він був збудований понад 200 років тому - у 1809 році. Це одна з найстаріших споруд в Ужгороді.
В цьому крилі зараз розміщуються приміщення комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації» та управління освіти м. Ужгорода.
Міська влада постійно сварить тих, хто ставить пластикові вікна на історичні споруди, а сама «вліпила» їх чи не найстарішу будівлю у місті. До слова, заступником начальника БТІ є Артем Погорєлов, син мера Ужгорода Віктора Погорєлова.
Довідка Mukachevo.net з вільних джерел:
Зали жупанату пам'ятають багато важливих і не дуже подій. У 1840 році до його лівого крила добудували комітетську в'язницю. У 1878 році в стінах міської управи ужгородцям було продемонстроване диво прогресу — телефонний апарат, а до телефонізації міста залишалося ще 26 років. 8 травня 1919 року в цій споруді відбулося засідання Центральної Руської Народної Ради, рішенням якого Закарпаття було приєднане до Чехословаччини. У 1919 — 1921 роках тут працював перший губернатор Підкарпатської Русі Г. Жаткович. Музей потрапив у стіни жупанату в 1933 році — спочатку скромно зайняв кілька кімнат під експозицію відділу природи та етнографії. За радянських часів музей сусідив із видавництвами та міськвиконкомом.