через запровадження оплати за групи продовженого дня
Ужгородські батьки листом звернулися до міністра освіти й науки Івана Вакарчука та до Генеральної прокуратури через запровадження з цього навчального року оплати за відвідування дітьми груп продовженого дня в школах. Як пояснив кореспонденту ZAXID.NET заступник міського голови Володимир Бобков, місто не має можливості фінансувати витрати на утримання вчителів груп продовженого дня.
`Є можливість - фінансуємо, нема можливості - не фінансуємо`, - казав В. Бобков. Він також зазначив, що з міського бюджету щороку вилучають 18 млн грн. Тож при такій політиці знайти ще кошти для утримання груп нема ніякої змоги, зазначив він. `Я знаю, що таке групи продовженого дня. До 4.30 там вже нікого нема, або є одиниці`, - сказав В.Бобков. Критику на адресу міської влади через непопулярне рішення він назвав спекуляціями.
`Наразі при школах за кошти міського бюджету працюють 28 груп, які відвідують діти соціально незахищених батьків. Всі ж інші групи, торік загалом їх було 94, батьки мають утримувати за власний кошт, - зазначив у коментарі ZAXID.NET начальник управління освіти і науки міської ради Володимир Огар. - Ідеться про оплату роботи вчителів та вартості енергоносіїв. Тариф батьки узгоджують з керівництвом шкіл, і залежить він і від наповненості групи, і від кваліфікації вчителя. Що досвідченіший педагог, то більша оплата. В середньому, на місяць за одну дитину батькам треба сплатити 200 грн. Багатьом це не по кишені`.
В.Огар також додав, що усім вчителям, які від ймовірного закриття груп залишаться без роботи, влада пропонує інші посади. Проте, з його слів, є `така каста` педагогів, які вважають себе лише вихователями і працювати йти на викладацьку роботу до шкіл не бажають.
Що ж стосується скарг батьків до органів прокуратури й міністерства, міські урядовці вважають, що цим рішенням міська рада законів не порушила.
Загалом в Ужгороді групи продовженого дня відвідує близько 4000 дітей.