Ужгородські маршрутки можуть подорожчати

7
2

Щоб оновити  автопарк, – стверджують перевізники 

Минулого  тижня в обласному центрі за-говорили про чергове подорожчання проїзду в маршрутках. Перевізники у листі до міськради зазначили, що для рентабельності вартість в Ужгороді має сягати... аж 3 гривень.

Начальник відділу транспорту та зв’язку Ужгородської міськради Володимир Талісман повідомив, що пропозиції перевізників нині вивчають економісти мерії. Наразі лише можна сказати, що подорожчання проїзду вдвічі точно не буде. А чи відбудеться воно і наскільки, говорити поки завчасно – у міськвиконкомі наново рахують, яка ціна у транспорті є рентабельною.

Заступник голови Асоціації пасажирських перевізників Ужгорода Олексій Куля каже, що ініціатива підприємців про здорожчання пов’язана, насамперед, із наміром міської влади замінити на маршрутах «мікрики» більшими автобусами (на кшталт «Еталонів» та «Богданів»). Восени в Ужгороді проведуть новий конкурс: малі «ГАЗелі» на найзавантаженіші маршрути не допустять. Відтак підприємці підрахували: аби взяти в кредит новий автобус, котрий коштує від 280 тисяч гривень, ціна проїзду має становити саме 3 гривні. Якщо нинішній  тариф не переглянути, то на повне оновлення транспорту годі й чекати.

В Ужгороді, як і всюди, ціну за проїзд чиновники формують за розрахунком, який розробило Міністерство транспорту та зв’язку (наказ № 461 від 25.06.03). Там є пункт, котрий дозволяє вкладати у її розмір витрати на оновлення автопарку.

До  слова, на конкретну ціну за перевезення, крім міської влади, впливає і  відділення Антимонопольного комітету України. Без його погодження подорожчанню зась. А от рішення решти інстанцій щодо підвищення тарифу – профспілок та представництва Держкомітету з питань регуляторної політики і підприємництва, мають суто рекомендаційний характер.

Не  відстежує вартість проїзду в  наших маршрутках Держінспекція з контролю за цінами – через особливості законодавства у її полі зору лише автобуси зі звичайним режимом руху. А в Ужгороді, як і в Мукачеві, по місту їздять лише «маршрутні таксі».

Останнього  разу транспорт в обласному центрі дорожчав у січні минулого року. Очевидно, що і цього разу міські чиновники дійдуть із перевізниками до компромісу. А от чи зрозуміють це пасажири, котрим із власної кишені доведеться рано чи пізно платити більше, невідомо. Вони можуть висловити власну думку листом, коли міська рада оголосить громадське обговорення щодо подорожчання проїзду (так вимагає законодавство). Хоча думка пасажирів також носить лише рекомендаційний характер.

Коментарі

О
Олег

А хто відповість на одне просте питання радянських часів - чому водії не видають пасажирам квиток??? Чому відсутні контрольні перевірки з боку органів влади??? Чому перевізники надають липові звіти про перевезення пільговиків і їм вірять??? В ужгородському пільговому автобусі на 14 маршруті їздять і люди, які справно платять за проїзд 1,50 грн. А їх же теж видають за тих, що перевозилися безкоштовно. Хотілося б, щоб дані запитання були адресовані міським головам Ужгорода та Мукачево. А для ознайомлення з тим, як обілечують пасажирів в громадському транспорті і як контролюють цей процес їм варто було-б поїхати до Івано-Франківська.

Cаша Сашина

Ви були в Мукачеві??? Там не лише маршрутні таксі їздять. За графіком іздять і автобуси. Був а, може, і є один гігантський автобус. До речі. є і безкоштовний. центр - "Барва". на ньому люди добираються і до супермаркету, а хтось і до кладовища, яке зовсім поряд.

Читайте також