Така тенденція спостерігається протягом минулого року, відколи всіх українців зобов’язали вирішити, хто буде керувати їх багатоквартирними будинками.
Згідно нового Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», до 1 липня 2016 року всі мешканці повинні створити ОСББ або вирішити кому довірити управління будинком.
На даний момент в Ужгороді вже створено 149 ОСББ, з них 19 – з початку цього року. Втім, за словами Олександра Чоботарьова, голови ОСББ на Лермонтова, 7а, управління власним будинком не є легкою справою, не всі мешканці готові особисто ставати учасником змін, платити внески (1 грн. за 1 м.кв.), а чекають, поки як при Союзі за них хтось все зробить.
- Наш будинок особливий: єдиний у місті 6-поверховий будинок, на базі фундаменту 5-верхівки, на останньому поверсі приміщення Національної спілки художників України. До цього часу голова спілки та художники вважають, що вони підпорядковуються Києву, тому не беруть участь ні в суботниках, ні у фінансування проектів. Також у нас проживає кілька членів ОСББ, які глухонімі, маємо на збори запрошувати перекладача. Переважно всі квартири належать пенсіонерам, брати участь у тарифікації при пенсії 1200-1500 грн. їм складно. Є група ентузіастів, яка бере участь у дворовому ремонті. Але все лягає на плечі пенсіонерів та голови ОСББ, - зазначив Олександр Чоботарьов під час засідання в Ужгородському прес-клубі.
Голова ОСББ відповідає за безліч щоденних проблем, при цьому не отримує зарплати. Тому на допомогу можуть прийти управлінські компанії, які безпосередньо обслуговують багатоквартирні будинки та надають різні послуги – від прибирання під’їздів до охорони.
- Клієнти управлінських компаній можуть самі регулювати послуги, вартість, питання ремонтів тощо узгоджується самими мешканцями. Вони ж можуть контролювати, куди і як йдуть їхні кошти. Можна замовити тільки прибирання прибудинкової території, все інше будемо робити самі. Переважно мешканці погоджуються на перелік послуг, затверджені Кабміном, бо старим будинкам все треба. На кожен будинок окремо відкривається рахунок, «спільного котла» як раніше у ЖРЕРів було, нема. Нам не соромно йти до людей, ми нічого не взяли і не збираємося. А намагаємося створити умови, щоб були задоволені. Перевіряємо стан будинків, дивимося мережі, електричні щитки, підвали, надаємо проект робіт. І виконуємо, - зазначив Микола Пастухов, директор Управлінської компанії ТОВ "Хаус Менеджмент Групп".
Мukachevo.net