Ужгородські торговці влаштують пікет

6
0

через закриття ринків

Приватні підприємці та їхні наймані працівники, які працюють на ужгородських ринках, збирають ініціативну групу, аби організувати пікет під стінами Ужгородського міськвиконкому.



На такий крок підприємці готові піти, якщо ринки, на яких вони працюють, насильно закриють, а їх так само насильно змусять припинити роботу. Про це повідомила сьогодні один з організаторів пікету Тетяна Біров.


За словами Бірової, підприємці не винні в тому, що адміністрація ринків не створила для їхньої діяльності умов, які передбачені Правилами торгівлі на ринках. «Наскільки нам роз’яснив юрисконсульт, адміністрації ринків повинні створити для підприємців, які торгують, усі необхідні умови: і забезпечити протічною водою, і смітниками. І прибиранням, і дезинфікуванням території ринку тощо. Нічого подібного на ужгородських ринках немає. Певна річ, постає питання: за що ми платимо ринковий збір, якщо всіх цих умов не створено? В принципі, особисто я готова платити й більше, аби лише працювати в нормальних умовах».


Нагадаємо, виконавчий комітет Ужгородської міської ради 28 травня 2008 року ухвалив рішення про призупинення діяльності міських ринків. Згідно з цим документом, контролюючим службам міста, а саме Ужгородському районному управлінню ГУ МНС України в Закарпатській області, Ужгородській міській санепідемстанції та Управлінню ветеринарної медицини в м. Ужгороді рекомендовано призупинити роботу ринків до усунення виявлених порушень. Рішення набуває чинності 1 червня 2008 року.


Як прокоментував рішення перший заступник міського голови Ужгорода Володимир Бобков, з директорами ринків упродовж півтора року проводилася відповідна робота, їм багаторазово нагадували про необхідність дотримання правил та вимог щодо ведення торгівлі, які є єдиними для всієї країни: територія ринку повинна бути огородженою, кожне торгове місце має бути пронумерованим; якщо йдеться про довгострокову оренду, необхідним є напис, хто саме і який вид діяльності здійснює на цьому місці. Належним має бути санітарний стан ринку з визначеним місцем для збирання сміття, наявним холодильним устаткуванням відповідного температурного режиму тощо. «На жаль, нехтування цими вимогами тотальне, незважаючи на те, що багатьом керівникам ринків були зроблені суворі попередження. Рішення про призупинення діяльності ринків фактично набуває чинності від понеділка. За невиконання рішення накладатимуться щоденні адмінштрафи, а також не є виключеною відповідальності керівників за кримінальним законодавством», — прокоментував Бобков.


Рішення про припинення діяльності торкнулося усіх 17 ужгородських продовольчих ринків. За даними відділу оподаткування фізичних осіб ДПІ в місті Ужгороді, на фіксованому податку в Ужгороді працюють 1512 осіб, які мають 143 найманих працівників, тобто це саме ті підприємці, які безпосередньо займаються торговельною діяльністю на ринках. Крім них, на ринках ще працює кілька сотень підприємців-платників єдиного податку й таких, які працюють на загальних підставах. Загалом, рішення про заборону торгувати на ринках може «вдарити» щонайменше по 3 тисячах ужгородських родин.




Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також