Ужгородським школярам провели майстер-клас з створення писанок (ФОТО)

18
0

В Ужгородській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат І-ІІІ ст. Закарпатської обласної ради обласний організаційно-методичний центр культури організовував майстер-клас для школярів з писанкарства у техніці лемківська воскова писанка, мальованка.

Майстер-клас проводили майстри обласного осередку національної спілки майстрів народного мистецтва України Марія Купарь, Емма Левацька та молода майстриня Тереза Варга.

Заклад  засновано 110 років тому коштом інтелігенції краю. Нинішнє приміщення школи побудоване у 1979 році  за підтримки Українського товариства глухих. Наразі у навчальному закладі вчаться 92 дітей з вадами слуху з усіх куточків краю.

Саме для вихованців закладу спеціалісти обласного організаційно-методичного центру культури й вирішили організувати майстер-клас з писанкарства. Протягом двох годин майстрині вчили дітей   робити мальованки за допомогою фарб. Також вчили їх створювати воскові писанки.

Як повідомила директор обласного організаційно-методичного  центру культури Ганна Дрогальчук це вже другий подібний захід, ініційований за останній тиждень.

«В суботу ми організовували майстер-клас з писанкартсва для  дітей переселенців. Такими заходами ми намагаємося долучити школярів до традицій створення великодньої писанки, які були здавна на нашій землі. І цього разу наші закарпатські майстрині передають свій досвід підростаючому поколінню», - каже очільниця закладу.

Директор школи Наталія Бушко розповіла, що  вихованці закладу творчі особистості, тут працюють спеціалізовані майстерні, діти опановують нові техніки. «Більше тридцяти дітей взяли участь у майстер-класі, і для них це справжнє свято. Хочеться сподіватися, що нові знання вони використають і вдома», - сподівається керівник закладу.

Частину писанок вихованці школи-інтернату заберуть додому , щоб докласти до своїх великодніх кошиків. Частину буде передано на облаштування Писанкового дерева, яке буде встановлено в Ужгороді вже цього четверга, передає обласний організаційно-методичний центр культури.

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також