Ужгородці гідно влилися

16
0

в "Рекітське сузір’я"

Творча юнь Ужгорода цьогоріч долучилася до участі в Міжнародному фестивалі "Рекітське сузір`я", який зорганізувала і вже вчетверте проводить на Міжгірщині дитяча громадська творча організація "Мала академія літератури і журналістики" (МАЛіЖ). І одразу — успіх: усі шестеро наших учасників здобули відзнаки.


Сама МАЛіЖ заснована нашим земляком-ентузіастом, письменником і журналістом Василем Тарчинцем 5 років тому для роботи з обдарованими дітьми й сприяння розвитку їхніх здібностей. Нині в її доробку чимало цікавих проектів, зокрема згадуваний уже фестиваль, видання літературно-мистецького журналу-газети "Сузір`я", створення сільського юнацького лялькового театру, першого дитячого Музею літератури і журналістики.


Філії академії є не лише в Україні, а й за кордоном. З минулого року запрацювала і Закарпатська, яку очолила тележурналіст та письменниця Ірина Гармасій. А цьогоріч мовники-ентузіасти з міських шкіл вирішили створити її осередок і в нас.


Офіційне відкриття Ужгородської МАЛІЖ заплановане на вересень, каже Ольга Урста, керівник осередку, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ № 8, наразі ж перші маліжани взяли участь у "Рекітському сузір`ї".


Фестиваль, який колись починався як змагання з прози та поезії, цього року розширив кількість номінацій до п`яти — додалися фото-, музичне та образотворче мистецтво.


Ужгородські учасники виступили в 4-х, і кожен із них досяг успіху. Так, в активі ужгородців 1 лауреат у номінації "музичне мистецтво" — Андріана Корінець із ЗОШ № 1; 1 дипломант у номінації "проза" — Анна Андрашко із ЗОШ № 5 та 5 призерів: у номінації "поезія" відзначилися Богданна Попович з 8-ї школи (до речі, торік вона стала переможницею конкурсу "Золоте перо", який проводив журнал "Сузір`я"), Даріна Жиркова з 1-ї, гімназистка Ірина Герц і студентка Київського славістичного інституту Євгенія Легеда, а Андріана Корінець "засвітилася" в "прозі".


Усі вони отримали відзнаки журі, до складу якого входили відомі як в Україні, так і за її межами письменники, журналісти, громадські діячі. Проте найціннішою нагородою буде публікація їхніх творів у колективній збірці юних поетів і прозаїків, переконана Наталія Касинець, керівник гімназійного осередку МАЛІЖ, учитель зарубіжної літератури.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також