Ужгородці найбагатші з-поміж українців?

10
1

УВ обласному центрі Закарпаття найвищий тариф за гігакалорію теплової енергії — 224,90 грн.

У зв’язку з різким підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги до редакції звертаються багато наших читачів з проханням порівняти наші тарифи з тими, які склалися в сусідніх областях. Нам вдалося зібрати необхідну інформацію. Знайомимо з нею наших читачів.

Добре там, де нас нема... Про те, що ця народна приказка далеко не завжди справджується, свідчить прихована в ній іронія. Багатьох наших читачів з обласного центру після підвищення вартості житлово-комунальних послуг цікавить, а скільки ж доводиться сьогодні платити за них жителям інших міст України. Отож порівняймо.

Якщо в Івано-Франківську споживач сьогодні має платити (разом з ПДВ) за гігакалорію теплової енергії 179 грн. 83 коп., то найвищий в Україні відповідний тариф в УЖГОРОДІ — 224,90 грн., найнижчий у Сімферополі — 62 грн. У наших сусідів: Львів — 76,16, Тернопіль — 157,88, Чернівці — 102,30 грн.

Зазначимо, що у тарифах для жителів чотирьох згаданих міст закладено 100-відсотковий рівень відшкодування фактичних затрат на виробництво й подачу тепла, окрім Сімферополя та Львова, де ця послуга відшкодовується відповідно лише на 51,8 та 78%. А якщо тарифи явно занижені і найближчим часом не будуть переглянуті в бік підвищення, то, вважає заступник завідувача кафедри житлової політики та утримання житла Державної академії житлово-комунального господарства Сергій Требух, місцеві підприємства теплокомуненерго чекає банкрутство.

А тепер порівняймо, скільки жителям різних міст України доводиться платити за водопостачання. Для іванофранківців холодна вода коштує 1,03 грн. за кубометр. Найдорожче обходиться вона жителям Чернівців — 2,47 грн., найдешевше — сімферопольцям — 0,30 грн. В УЖГОРОДІ відповідний тариф становить 2,14, у Львові — 1,24, Тернополі — 1,08 грн. Причому закладені в тарифи рівні відшкодування фактичних затрат на постачання води істотно різняться: У Сімферополі — лише 20%, у Львові — 89%, Івано-Франківську — 91%, тоді як у трьох інших названих містах споживачі повністю відшкодовують затрати на надання їм цієї послуги.

Що стосується тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, то в Івано-Франківську квартплата становить 0,50 грн. за кв. м житлової площі квартири в будинку з ліфтом та 0,41 грн. — в будинку без ліфта (рівні відшкодування фактичних затрат — відповідно 59 та 77%). Найвища ж квартплата для мешканців будинків з ліфтом у Черкасах і Чернігові — 1,06 грн., найнижча в Хмельницькому й Луганську — 0,30 грн. У Львові вона становить 0,83, у Тернополі — 0,60, Чернівцях — 0,63, УЖГОРОДІ — 0,50 грн. Для будинків без ліфта найвищий тариф знову ж таки в Чернігові — 0,86, найнижчий у Луганську й Севастополі — 0,23 грн., а в наших сусідів: у Чернівцях — 0,46, Ужгороді — 0,35 грн., у Львові й Тернополі тарифи такі ж, як і в будинках з ліфтом. Причому щодо рівня відшкодування фактичних затрат на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій справжній різнобій: у Черкасах — 84%, Чернігові — 100, Луганську — 87,5, Севастополі — 46,2-90, Хмельницькому — 89,2, Львові — 103, Тернополі — 100, Чернівцях — 101,7, УЖГОРОДІ — 87,8%.

Зауважимо, однак, що коли йдеться про відшкодування фактичних затрат на виробництво комунальними підприємствами тих чи інших послуг, то правомірно ставити питання, чи ці затрати, а отже й тарифи, дійсно повністю економічно обгрунтовані. Але це, як мовиться, тема вже іншої розмови.

ifPortal.net

Закарпаття онлайн

Коментарі

А
Анонім

Антимонопольний комітет має перевірити складові собівартості ціни!чому вона не 105 грн.та не 405 грн.,так можна повісити ужгорожцям усі потреби та витрати підприємства.Можливо скоро встановлять тариф за піший хід по місту.

Читайте також