Ужгородці радять майбутньому меру більше посміхатися

9
0

PR&Promo агентство «Zenith» провело в Ужгороді соціологічне дослідження. Тема дослідження: «Яким жителі міста Ужгород бачать свого майбутнього мера?».

В опитуванні брали участь мешканці різних районів міста, чоловіки і жінки віком від 18 до 80 років. Респондентам пропонували відповісти на низку питань в анкеті. В ході опитування інтерв’юери зіткнулися з деякими труднощами, серед яких байдужість жителів закарпатської столиці до виборчих проблем, розчарування людей у місцевій владі. Найчастіше лунала фраза «Мені все рівно, хто там буде мером».

Опитування є репрезентативним, вибіркова сукупність -- 430 респондентів , похибка становить 4.0%, дослідження проводилось з 11.09 по 16.09.

Більшість опитаних зійшлися у симпатіях до підприємців, тобто 54,7% з усіх респондентів вважають, що керманичем міста повинен стати колишній підприємець і тільки 20,6% з усіх опитаних вважають, що мером повинен бути колишній чиновник.

У наступному питанні про зовнішній вигляд радоначальника погляди ужгородців також зійшлися: 45,1% жителів обрали на малюнку людину, одягнену офіційно в піджак та сорочку, але без такої важливої деталі гардеробу, як краватка. Виключенням стали жінки у віці 50 років і більше, які вважають, що справжній мер має бути одягнутий у костюм з краваткою (54% опитаних жінок у даній віковій категорії).

А от як має виглядати перше обличчя міста на неофіційних зустрічах і заходах? Тут думки жінок і чоловіків розійшлися: 30% опитаних чоловіків у віці 18-75 років вподобали футболку з джинсами, а слабка половина людства, 34% опитаних у віці 18-80 років обрали комплект сорочка+джинси. От у чому симпатії зійшлися, так це у такій рідкісній деталі гардеробу, як вишиванка. За неї віддали свої голоси 26% всіх опитаних чоловіків і 25% опитаних жінок.

Підсвідомо людям подобаються доброзичливі, усміхнені мери і урядовці. З 4-х малюнків, де політик зображає ту чи іншу емоцію, 46% всіх респондентів вподобали малюнок з усміхненим політиком. Отже, звертаємося до майбутнього мера: посміхайтеся, вам личить!

Зовсім розділилися погляди ужгородців щодо обіцянок-цяцянок. Переважна більшість всіх опитаних цінують в обіцянках конкретику. Тобто, коли міська влада оприлюднює точні цифри обіцяного і строки виконання того обіцяного. І не згодні з цим жителі міста, чоловіки і жінки у віці 50 років і більше: 45% опитаних чоловіків і 36% опитаних жінок у даній віковій категорії більш довіряють обіцянкам зберегти свободу слова і демократію у місті Ужгород, ігноруючи матеріальні обіцянки. Напевно, радянські часи залишили погані спогади і набагато дорожчим для них є можливість вільно виражати свої думки.

Одностайно жителі Ужгорода віддали перевагу меру-новатору, який внесе нові ідеї в управління містом (81,5% всіх опитаних), майже повністю ігноруючи мера-консерватора, який нічого суттєво не змінить (лише 8,4%) і мера, який вертає управління містом до моделі старих часів (11,9%).

Крім цього, жителям Ужгорода запропонували відповісти ще на два питання: чи потрібно кандидату в мери афішувати свої сімейні відносини та чи повинен кандидат бути членом якої-небудь партії? Жінки у віці 18-80 років вважають, що публічна людина, мер чи то урядовець, не повинна афішувати свою сім’ю і сімейні відносини. Це є глибоко особистим (67% всіх опитаних жінок). Таку саму думку підтримало і чоловіче населення Ужгорода. А от на рахунок партійності кандидата думки трохи розійшлися: 64% всіх опитаних жінок взагалі віднеслися до такої деталі як партійність байдуже. Чоловіки здебільшого активніше цікавляться політикою, тому 38% респондентів чоловічої статі проголосували за партійного і тільки 42% знизили плечима і відповіли: «байдуже».

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також