Ужгородцям показали виставку "Формула безпеки Україна – НАТО" (ФОТО)

26
1

Урочисте відкриття відбулось ще в середу, 21 березня в Ужгородському національному університеті. Саме тут відзначили 20-річчя підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО низкою цікавих подій.

Як зазначає Вероніка Кобаль, з інформаційно-видавничого центру УжНУ, на цій виставці кожен охочий зміг ознайомитися з історією створення Північноатлантичного Альянсу, його цілями та завданнями. Дізнатися про методи та заходи забезпечення свободи та безпеки країн-членів Альянсу, військовими операціями та місіями, а також поставити усі крапки над «і» стосовно питань безпеки України та світу в цілому. 

Відкриваючи виставку  проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Мирослава Лендьел зазначила, що зараз для кожного громадянина та країни в цілому пріоритетним є забезпечення безпеки як особистої, так і державної. 

— Двадцять перше століття характеризується веденням інформаційних воєн. Ми отримуємо чимало неправдивої інформації, у тому числі й про НАТО. Метою цієї виставки є демонстрація фактів про роботу Альянсу, її цілі та методи. Ми б хотіли, аби завдяки цій експозиції ви почали замислюватися над питаннями безпеки, аби збільшилася кількість прихильників колективної безпеки завдяки НАТО» – зауважила Мирослава Лендьел.

— Ця виставка, з одного боку, яскраво демонструє державну політику стосовно заходів спрямованих на інформування суспільства про Євроатлантичну інтеграцію України. З іншого – має важливу місію, спонукати людей ретельніше обирати джерела інформації та аналізувати те, що вони отримують від засобів масової інформації» - розповідає професор Ігор Тодоров.

Нагадаємо, днями зявилось повідомлення про те, що Україна отримала статус країни-аспіранта.

— На даний момент чотири країни-партнера задекларували своє прагнення (aspirations) до членства в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія, а також Україна, – йдеться на сайті НАТО в розділі, присвяченому розширенню НАТО.

Коментарі

ЦЄ
Цвірінь Євген Горобуськович

Актуально - Заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль звинуватила Угорщину в імперському мисленні щодо України - Угорщина залишилась незадоволеною умовами Тріанонського договору, укладеного по завершенні Першої світової війни, і "це їй болить". Розділення Австро-Угорської імперії - сто років. Це все ж імперське мислення. Як вони були поділені на умовах цього договору, і скільки залишилося території від Угорщини, і де залишились угорці? Вони наполягають на тому, що їм також потрібна автономія і навчання тільки угорською мовою, несамовиті! Інформує Європейська Правда.

Читайте також