так можна зекономити
40% зайвих інвестицій в опалення можна уникнути, якщо встановлювати не автономні котли, а усім будинком збудувати собі котельню, - переконує ужгородців виконавчий директор закарпатського відділення Асоціації міст України Олег Лукша. Про це сьогодні, 30 січня, повідомив власкор ЗІКу.
Енерговитрати в ужгородських житлових будинках становлять 30-70 %. Такі цифри виявив енергомоніторинг усіх житлових будинків міста, у результаті якого фахівці виокремили 12 типів будинків, що презентують енергопотенціал міста, розповів на засіданні Ужгородського прес-клубу О. Лукша. Високий відсоток втрат енергії спричиняють, за його словами, недоліки будинкових конструкцій. Найбільше втрат (до70%) зафіксовано у блокових будинках, особливо на перших поверхах.
Фахівці радять перейти від масового встановлення автономного опалення до створення побудинкових котелень та обов’язково утеплення житла. У Дармштадті (Німеччина) є модельні будинки, які демонструють, що за правильної теплосанації житлові споруди можуть існувати навіть без опалення. Тепло створюють самі люди, електролампочки, навіть холодильники тощо.
Заступник начальника головного управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Закарпатської ОДА Михайло Зозулинець стверджує, що спеціальні прилади - тепловізори - засвідчують над кожним ужгородським будинком «теплову димку», тобто щосекунди мешканці втрачають тепло та енергію просто у повітря.
Із 50 млн грн, виділених державою Закарпаттю, близько половини спрямовано саме на енергозбереження.