У вівторок, 7 лютого, в приміщенні малого залу Іршавської райдержадміністрації відбувся круглий стіл на тему «Злочин і кара», організований службою у справах дітей райдержадміністрації.
На зустріч було запрошено керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, дітей, схильних до протиправної поведінки, неповнолітніх, засуджених до умовної міри покарання за скоєні ними злочини та їх батьків.
Предметний діалог вела начальник служби у справах дітей Ганна Попович. Вона зазначила, що основним напрямком зустрічі є підвищення правової освіти та правового виховання дітей, аналіз причин та умов, що спонукають дітей до вчинення злочинів. Кожній людині доводиться побувати на перехресті доріг, і від того, який вона зробить вибір, буде залежати її майбутня доля та подальше життя. Частина присутніх вже побувала на такому перехресті. Добре, що доля дала їм можливість ще раз переоцінити свої дії.
Директор Іршавського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірина Вовканич наголосила на тому, що готовність неповнолітніх правопорушників до виправлення є різною. Найперше, що повинні зробити неповнолітні порушники – це усвідомити необхідність для власного благополуччя свого виправлення, що в подальшому надасть неповнолітнім можливість уникнути багатьох складнощів на їх життєвому шляху .
В ході зустрічі, головним спеціалістом служби у справах дітей Павлом Кук та провідним спеціалістом Іршавського РЦСССДМ Наталією Лендєл були висвітлені теми «Злочин і кара» та «Наслідки вчинення повторних злочинів», а керівниками структурних підрозділів роз’яснено, на що діти можутьочікувати від держави, і більш конкретно - від структурних підрозділів райдержадміністрації, правоохоронних органів. Були надані практичні поради юнакам для здійснення профорієнтаційного вибору в їх подальшому житті.
Підсумовуючи засідання «круглого столу», заступник голови державної адміністрації Мирослава Кула зазначила, що кожен із присутніх мав можливість взяти щось корисне із проведеної зустрічі. Щоб не оступитися з правильної стежини, важливо завжди шукати порад та опиратися на підтримку своєї сім’ї, класних керівників, добрих сусідів і друзів.