Днями відбулося спільне засідання постійних комісій райради, на якому мова йшла про питання, що виносяться на сесію. Депутати розглянули з десяток проектів рішень та пропонували внести до них зміни або ж доповнити. До низки цільових програм зауважень не мали, а окремі жваво обговорювали.
Скажімо, невтішна ситуація склалася із забезпеченням водою в частині Ільниці. Завод механічного зварювання устаткування, що в ній знаходиться, таких послуг надавати не може, позаяк не має відповідної ліцензії. Щоб зібрати цей пакет документів, потрібно чимало часу, та й клопотів додасться немало. Тому необхідно якомога швидше запустити в дію водогін. Це питання у своєму запиті нещодавно порушували депутати райради Василь Павлище та Іван Клим. Кошти на такі потреби виділять громаді через програму «Питна вода» на 2011-2020 роки. Сільській раді доведеться в короткий термін створити комунальне підприємство, яке вже надалі займатиметься цим питанням.
Дискутували народні обранці з приводу Програми зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я комунальної власності району на 2011-2016 роки. У переліку заходів до неї зазначений капітальний ремонт даху основного корпусу райлікарні, операційного блоку травматологічного відділення, системи опалення, водопостачання та водовідведення відділення відновної терапії №2, що в Ільниці, а також санітарних вузлів в амбулаторії ЗПСМ Великого Раківця. Вказані й потреби в коштах, медичному обладнанні, транспорті тощо. Деякі депутати схиляються до думки, що цей перелік заходів та потреб необхідно доповнити. Такі корективи внесуть до засідання сесії.
При обговоренні Програми матеріально-технічного забезпечення здійснення повноважень відділом управління майном спільної власності територіальних громад сіл, міста району запропоновано кошти, що надходять від оренди майна, спрямовувати на підтримку тих об’єктів, в яких вона надається.
Та чи не найбільше часу і уваги депутати приділили районному бюджету. Після зважувань всіх «за» і «проти» досягли компромісу. Частину коштів, які закладалися для централізованої бухгалтерії та методкабінету відділу освіти райдержадміністрації, скерують на інші потреби цієї галузі.
Голова райради Станіслав Сухан акцентував увагу на тому, що спорт останнім часом фінансується за залишковим принципом, утримується, а не розвивається. А в районі є чимало здібних молодих спортсменів, відомих своїми здобутками далеко за межами Іршавщини. Їх треба підтримувати. З думкою Станіслава Сухана погодилися й депутати. Двісті тисяч гривень спрямують на навчально-тренувальні збори з коштів нерозподільного фонду.
Голова райдержадміністрації Віктор Феєр ратував за те, щоб найближчим часом взятися за реконструкцію котельні райлікарні. Це дасть можливість згодом зекономити значні бюджетні гроші. Також виступав за те, щоб ремонтувати приміщення в будівлях комунальної власності, які пустують, і здавати їх в оренду. Як кажуть, дійдуть руки і до тих закладів бюджетної сфери, які функціонують на папері, та тих працівників цих установ, котрі там просто рахуються, а не працюють. На пропозицію Віктора Феєра на два мільйони збільшилося фінансування на гаряче харчування дітей. На одну дитину припадатиме сім гривень на день. Минулоріч було лише чотири. Зростуть видатки з райбюджету на капітальні ремонти закладів освіти з понад двох мільйонів гривень до шести.
Після кількагодинної роботи народні обранці розійшлися. До сесії…