В Іршаві пропонують встановити арку з гербом міста (ФОТО)

26
2

Іршавчани, власники кузні, які займаються виготовленням кованих виробів, звернулися до міської ради з ініціативою встановити герб міста. Втілити в життя такий задум ковалі вирішили з нагоди десятої річниці роботи їхнього підприємства.

Ескізну пропозицію розробив Віталій Остафійчук. За задумом авторів це має бути композиція із кількох елементів – колони, які з’єднаються між собою надписом «Іршава». Висота цієї арки сягатиме близько 3,5 м. ширина – 2,5. Всередині з чотирьох сторін буде прикріплений герб висотою 1,9 м. завширшки 2 м. Як відзначили ініціатори обидві колони будуть підсвічені з середини, головний елемент композиції - герб також буде освітлений.

Що стосується герба зображеного на ескізі, його розроблено міськрадою 15 років тому. Він є геральдичним щитом розділеним на чотири рівні частини, де зображена тризубчата корона, рука із шаблею, дві рибини та два дерева. Частково за основу взято стару печатку Іршави, яка відома ще із середини 19 століття (на фото).

Одним із місць, де цей знак може бути розміщений – сквер із «Фонтаном єднання» на центральній площі міста. Таку пропозицію висловили автори та ініціатори проекту.

Просимо читачів, мешканців Іршави висловити власні думки з цього приводу.

Додатково інформуємо, що всі роботи виконуватимуться за кошти згаданих підприємців без бюджетного фінансування.

Історична довідка 1840 року: Іршава, Ilosva [Ілошво], Irsava [Іршаво]. Українське село в комітаті Береґ за 3 милі на південь від Мукачева (1 миля близько 10 км. авт.). Жителі: 18 римо-католиків, 617 греко-католиків, 34 реформати, 18 євреїв. Є греко-католицька парохія. Село має сірчане мінеральне джерело, водяний млин, руїна старого замку на горі Будулів. Рілля на один пар родюча; луки добрі; ліс красивий і дає багато жолудів і чорнильних горішків. Землевласник: родина Ілошвої.

Коментарі

С
свуй

Іршава украйинське село у 1840 р.? Тадь ище 100р.за Украйину нико нич ни чув! Пишіт товгды правду - не історична, ай псевдоісторична довідка, сфальсифікована нами обы русины думали ож они фурт были украйинцями!

1
1840

в 1840- ому році Іршава - це укр. село... но но пак люди, які жили туй в цих роках і про україну i нечули бо в історії негда не було упомянуто.

Читайте також