У понеділок, 26 вересня, під головуванням першого заступника керівника краю Івана Бушка пройшла чергова нарада щодо підготовки області до опалювального сезону. Участь у нараді взяли заступники міських голів Ужгорода та Мукачева Віктор Трикур й Ігор Радиш, а також начальник обласного управління ЖКГ Василь Романець.
Передусім, учасники розглянули проблемні питання, що були озвучені минулого тижня. Зокрема, будівництво дахової котельні по вулиці Генерала Свободи. Як розповів заступник міського голови Ужгорода Віктор Трикур, міськвиконком переглянув рішення – дахова котельня там не будуватиметься. Натомість, минулого тижня між школою № 8 та НВК «Первоцвіт» закладено фундамент під звичайну котельню.
Нині в Ужгороді з понад півтисячі квартир, що були внесені до списків на встановлення індивідуального опалення, роботи виконані в більш ніж чотирьохсот помешканнях. Для завершення «автономізації опалення» в решті осель городян знадобиться ще кілька днів.
Щодо уточнення списків пільговиків, то, за словами Віктора Трикура, нині міській владі важко оперувати конкретними цифрами. Адже дехто зі попереднього списку вже не потребує встановлення індивідуального опалення (діти чи родичі допомогли – прим.) - відповідно, дані потребують уточнення. Над цим нині працює комісія з соцзахисту.
У свою чергу, перший заступник голови обласної адміністрації Іван Бушко зауважив, що в питанні підготовки до опалювального сезону та забезпеченні малозабезпечених городян теплом повинна бути максимальна ясність. «Плаваючі цифри» у списках згодом можуть спровокувати конфліктну ситуацію, коли з настанням холодів несподівано з’являтимуться все нові і нові мешканці міста, що потребуватимуть допомоги.
У Мукачеві кількість пільговиків переглянуто і, за словами заступника міського голови Ігоря Радиша, зараз їх - близько тисячі. Наразі мешканцям 480 квартир надано матеріальну допомогу на встановлення індивідуально опалення. Іван Бушко наголосив, що мукачівська міська влада має встановити контроль за використанням цих коштів. Гроші повинні йти на ті цілі, які було передбачено.
Досі актуальним залишається питання співпраці органів місцевої влади та «Закарпатгазу». Зокрема, мова йде про видачу газовиками технічних умов для будівництва котелень. Для врегулювання ситуації нещодавно обласною владою було проведено нараду з представниками «Закарпатгазу» та ужгородського міськвиконкому. Проте, як розповів начальник управління ЖКГ області Василь Романець, конкретики щодо вже виданих технічних умов від газовиків почути не вдалося. Тож наразі керівникам Ужгорода довелося використовувати висновки «Закарпатгазу», надані ще два роки тому. Водночас, щодо кількох об’єктів техумови все ж потребують змін. Керівництво «Закарпатгазу» поки не йде назустріч, розповів Віктор Трикур.
В Ужгороді передано у користування УжНУ 4 котельні (2 – у позику, 2 – буде продано). Під питанням залишається опалення приміщень Господарського суду та УБОЗу.