Як відомо, 5 листопада в берегівський ЗОШ № 6, що по вулиці Шевченка, відкрилася виставка робіт відомої далеко за межами Берегова місцевої художниці Ганни Горват.
Виставка діє до 15 грудня, відтак, у зацікавлених ще є час відвідати його по робочих днях, з 9 по 15.00 к.ч. Але, якщо вже хтось вирішити відвідати з культурною метою найстарішу школу Берегова (збудовану ще в 1874 році), то йому варто звернути увагу й на картини при вході в школу та в коридорах.
На шкільних стінах розміщено виставку з дуже цікавих картин, зроблених орієнтовно в 1980-х роках. На одній з них російською мовою розкрито зміст підборки: «Своеобразие города Берегово. Историко-архитектурный проект. Работы выполнены в Ужгородском государственном университете, авторский коллектив – Сливка Й.И., Троян М.В. (руководитель), Штернберг Я.И.» Це не пересічні особистості. Зокрема, Михайло Васильович Троян, уродженець Вишніх (Верхніх) Реміт на Берегівщині, є одним з відомих істориків краю, доктор історичних наук, професор УжДУ.
І хоча час, в який він діяв, примушував досліджувати історію в соціалістично-комуністичному світлі, з потужним перекосом в ідеологію, тим не менш зараз цей «намул» можна відкидати, і користуватись практичною інформацією, видобуту істориком. Вона й відображена на картинах у вигляді кольорових зображень історичних будівель – храмів, будинків, фортець, в різний час їхнього існування. Особливо цікаві історичні реконструкції того, від чого нині не лишилося й сліду – наприклад, фортеці Борша, що стояла між селами Вари та Боржава. Дехто приписує й ці картини пензлю Ганни Горват, але підписи під ними засвідчують, що їх автор – Йосип Сливка, член національної спілки архітекторів України. На відміну від тимчасово діючої виставки робіт Горват, ці настінні картини висять беззмінно вже не одне десятиліття.
Олег Супруненко, Мукачево.net