В області відновлюються колись закриті садки

6
0

завдяки народжуваності

На Закарпатті бебі-бум призвів до того, що за останні два роки у всіх дитсадочках області відчувається дефіцит вільних місць. Якщо ще у 2001 році дошкільні заклади відвідувала 21 тисяча 661 дитина, то торік ця цифра становила 30 тисяч 526 вихованців. Наразі в області для них функціонує 521 дитячий садок. Це й не дивно, бо Закарпаття за рівнем народжуваності уже не перший рік випереджає всі інші регіони України.


Добре пригадуються ті пострадянські часи, коли по всій країні через брак фінансування масово зачинялися дошкільні заклади. Бувало й таке, що у селах на вісьмох вихованців працювало по штату 13 працівників. Доливала масла у вогонь і демографічна ситуація, яка склалася в країні. Втім, за останні два роки на Закарпатті свою роботу відновили вже вісім дитячих садків. А спеціаліст управління освіти і науки ОДА Єлизавета Шукалюк каже, що в порівнянні з минулими роками набагато поліпшилося й фінансування закладів дошкільної освіти.


Будівництво нових садків та відновлення колись діючих на жорсткому контролі. Адже Президент Віктор Ющенко підписав відповідний Указ, котрим спрямував роботу дошкільної освіти до 2010 року. Згідно з цим документом і повинні будуватися нові заклади. А поки що дитячі садки на Закарпатті відвідують 40 відсотків дітей дошкільного віку.


Найбільше вихованців садків у місті Ужгороді – 4504. Вони відвідують 30 дошкільних закладів. Тому й не дивно, що для того, аби віддати своє чадо у садочок, потрібно вичекати не один місяць. В обласному центрі Закарпаття ця проблема стоїть по-особливому гостро. Тому, щоб поліпшити ситуацію, до кінця цього року в Ужгороді буде розширено декілька дитячих садочків. Так, нові групи відкриють при садку Авторського навчально-виховного комплексу, при «Дивосвіті» тощо. А це повинно зняти напругу, що склалася в цій сфері.


На другому місці в області за кількістю вихованців знаходиться місто Мукачево, в садочках якого на кінець 2007 року нараховувалося 3197 дітей. Не відстають у цьому плані й Виноградівський (3066), Іршавський (2706), Мукачівський (2546), Тячівський (2427), Рахівський (1443), Хустський (1848) райони. Трохи гірша ситуація склалася у гірських Міжгірському (627), Великоберезнянському (485), Воловецькому (625), Перечинському (636) районах.


Завантаженість постійних дошкільних закладів по області досить значна: на 110 діток припадає сто місць. Раніше такого, за словами Єлизавети Шукалюк, в області не помічалося. Причому у містах завантаженість дитсадків трохи більша, ніж у сільській місцевості. Хоча проблемою дошкільної освіти почали перейматися і в селах. Так, часто це питання порушують жителі області на прийомах у голови ОДА. А це засвідчує, що позитивні зрушення у нас є. Адже можна судити як про поліпшення демографічної ситуації в краї, так і про зростання кількості підприємств – мами виходять на роботу. Тому в області будуть й надалі розширювати нині діючі садки, відновлювати старі та будувати нові.


За словами спеціаліста управління освіти і науки ОДА Йосипа Райхеля, до кінця 2008 року в області з’являться близько 5 нових дитсадків. Більшість їх обладнають у викуплених приміщеннях (села Дешковиця, Імстичево Іршавського району), а ось в Минаї, що біля Ужгорода, виросте цілком нова будівля, в якій розміститься дитсадок, попередній кошторис якої становить понад мільйон гривень. У Заріччеві на Перечинщині планується розширити вже діючий садочок. Кошти на ці заклади виділятимуться частково з обласної казни, а частково з місцевих бюджетів. Капітальні ремонти та добудови, що також дозволить покращити умови перебування дітей, проведуть до кінця року і в Мукачеві та Мукачівському районі (село Ключарки), Хусті, Хустському районі (Драгово), Тячівському районі (Широкий Луг),


Останнім часом з’являються на Закарпатті і приватні дошкільні заклади. Таких сьогодні є вже 9. Переважно, це садочки різних релігійних конфесій. Розташовані вони у Виноградівському, Ужгородському, Тячівському, Рахівському районах. Діють в області й спеціалізовані дошкільні заклади – санаторні та комбіновані – для дітей з фізичними вадами.




Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також