
З липня у рамках проекту ENPI «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» здійснюється програма «Європейська школа обміну досвідом» у форматі міжнародних тематичних молодіжних таборів.
З того часу відбулися інжиніринговий та екологічний табори в Словаччині та Угорщині, енергетичний табір у Румунії, табір з економіки та бізнесу в Івано-Франківській області. З 24 по 29 жовтня – завершальний табір з лідерства на Закарпатті.
Сьогодні, 28 жовтня в облраді відбулася зустріч з молодіжними лідерами – операторами «Європейської школи». Серед учасників – молодь із Словаччини, Угорщини, Румунії і двох областей України – Івано-Франківської та Закарпатської.
Вітаючи гостей, заступник голови облради Андрій Сербайло розповів про діяльність облради, її склад, куди обрано 108 депутатів, які представляють 7 політичних партій. «Серед них – як досвідчені крайові парламентарі, що працювали в раді за попередніх каденцій, так і ті, що обрані вперше. Переважна більшість мають багатий практичний досвід успішної роботи як на нині місцевого самоврядування, так і в керівництві підприємств, організацій, державних установ, де доводилось приймати непрості рішення.
Незважаючи на різну політичну приналежність, всі вони прагнуть працювати на користь краю, його жителям, відкрито, прозоро, цивілізовано. І це дає бажані результати. Як приклад тому, з початку цієї, VІ каденції ради депутати ухвалити майже 300 рішень і затвердили 36 галузевих обласних програм, що всебічно охоплюють життя регіону, внесли низку змін і доповнень до багатьох раніше прийнятих.
«Дивлячись на вас, шановні наші юні гості, хочеться сказати, що саме молоді належить не тільки вивчити у різних сферах життя позитивний досвід, що не знає кордонів, а й побудувати суспільство чи навіть світ без кордонів. У цьому напрямку пробують спрацювати репортери, лікарі, громадські організації, культурні діячі. Їм багато що вдається. Однак світ, в якому пануватиме гармонія зможете збудувати тільки ви – представники завтрашнього дня, що вже на своєму рівні зуміли досягнути порозуміння між собою – таких різних за мовами, вихованням, національними ознаками, оцінити культуру один одного та чимало інших важливих речей», – наголосив Андрій Андрійович. Та назвав цей проект потрібним і цікавим. Адже, будучи задіяними в ньому, молодь не тільки збагачує свої теоретичні знання, а й вчиться працювати в команді, а це – дуже важливо в житті.
Позаяк саме молоді завтра належить впливати на суспільство, на його рішення, то, пройшовши хорошу школу в проекті, учасники чи то лідери не припускатимуться стратегічних помилок, бо вже зможуть дивитись на життя, як мовиться « з вищих вершин, ширших обріїв».
Заступник голови облради також подякував координатору проекту, директору Ужгородської ЗОШ №5 Петру Кіндюху за ініціативність і працьовитість.
Петро Ярославович у свою чергу розповів про те, що цільова група – школярі 14-16 років з Румунії ( повіт Марамуреш, Байа-Маре) з Угорщини (Саболч – Сатмар – Березька область, Кішвард) з Словаччини ( Сніна, Пряшівський край) , з України ( Івано – Франківськ та Ужгород) – всього 60 осіб під час проведення табору на Закарпатті розробляли Програму розвитку Карпатського регіону «очима дітей». На думку координатора проекту, вона може бути представлена на обговорення депутатського корпусу краю в рамках програми стратегічного планування та залучення молоді до процесу формування регіональної та транскордонної політики.
Присутні учасники проекту наголосили, що вони отримали не тільки методичну підтримку, а й практичні навички, які допоможуть їм долучатись до діяльності у сфері транскордонного співробітництва, а також висловили побажання проводити такі школи частіше.
Відповідно до програми табору з лідерства впродовж 9 днів його учасники мали змогу не тільки навчатись, а й брати участь у різних конкурсах, презентаціях. Не обійшлося без екскурсій по унікальних місцях краю, дискотеки, походу в гори та запалення молодіжного вогнища.
На завершення учасникам табору з лідерства будуть вручені відповідні сертифікати.