
У Білківській громаді на Хустщині запроваджують карантин через виявлення випадку захворювання на сказ.
Через загибель собаки від казу, на території громади ввели карантинні обмеження з 29 січня терміном на два місяці. Відповідне рішення ухвалили на засіданні комісії ТЕБ та НС, йдеться на сторінці Білківської сільської ради у Facebook.
"Серед ключових – Іршавська дільнична лікарня ветеринарної медицини має розробити комплексний план дій із ліквідації захворювання тварин на сказ та недопущення захворювання людей на території всієї об’єднаної територіальної громади й втілювати його в життя. Поліцейському офіцеру громади варто провести на території громади моніторинг дотримання карантинних вимог, насамперед з недопущення стихійної торгівлі тваринами й продуктами тваринного походження", — зазначили на сторінці сільської ради.
ЩО ТАКЕ СКАЗ?
Вірус сказу вражає лише ссавців і найчастіше зустрічається у собак. Вірус міститься в слині інфікованих тварин і може потрапляти в організм здорових тварин і людей унаслідок укусу або облизування подряпин чи ран хворою твариною. За відсутності лікування сказ може призвести до смерті. Щоб запобігти цьому небезпечному захворюванню, слід вакцинувати своїх тварин проти сказу.
ЧИ МОЖНА ВИЛІКУВАТИ СКАЗ?
Сказу можна запобігти лише шляхом вакцинації! У разі появи симптомів вилікувати його буде неможливо. 3 простих кроки для запобігання сказу:
1. Уникай укусів тварин.
2. Якщо тебе вкусила тварина, негайно промий рану проточною водою з милом (продовжуй промивати протягом 15 хвилин).
3. Повідом дорослих про укус: вони повинні відвести тебе до поліклініки чи лікарні, де тобі зроблять щеплення проти сказу.
ПРИМІТКА: Якщо поруч немає дорослого, який міг би тебе супроводити, йди до лікаря із другом чи подружкою. Дуже важливо, щоб тобі надали необхідну допомогу.
Усі тварини можуть захворіти, але ми можемо цьому запобігти!
Тваринам слід:
— Робити необхідні щеплення щороку
— Давати таблетки від гельмінтів кожні кілька місяців
— Відвідувати ветеринара щонайменше раз на рік
— Важливо також запобігати народженню нових цуценят і кошенят, за якими ми не зможемо належним чином доглядати. Для цього улюбленців потрібно стерилізувати.
ПРОФІЛАКТИКА — КРАЩЕ, НІЖ ЛІКУВАННЯ. КРАЩЕ ЗАПОБІГТИ УКУСАМ, НІЖ ЛІКУВАТИ ЇХ
Пес не розуміє, що кусатися — це погано. Часто собаки кусають, коли вони налякані або намагаються захиститися. Щоб уникнути укусів собак, слід розуміти:
• Що відчувають собаки
• Як безпечно наближатися до собак
• Коли безпечно і небезпечно наближатися до собак або взаємодіяти з ними.
Розуміючи поведінку собак та уникаючи небезпечних ситуацій, ми можемо вберегтися від укусів.
