
15 листопада Ужгородська районна рада прийняла програму розвитку рибного господарства району на 2013 – 2016 роки.
Програма розвитку рибного господарства району на 2013 – 2016 роки передбачає створення сприятливих умов для розвитку рибного господарства району та забезпечення населення продукцією з риби.
За даними Закарпатдержрибоохорони наявні в районі водойми сприяють вирощуванню риби і можуть забезпечити нормальний розвиток галузі.
На території Ужгородського району налічується 15 суб’єктів господарювання, в тому числі фермерські господарства в користуванні яких знаходиться 18 водних об'єктів.
Враховуючи загальне економічне становище рибної галузі, приріст виробництва товарної ставкової риби повинен базуватися на державній дотаційній підтримці суб’єктів аквакультури.
Учасники Програми - сільськогосподарські підприємства різних організаційно-правових форм власності і господарювання, юридичні особи, фермерські господарства, особисті селянські господарства, фізичні особи, громадські організації рибалок, наукові установи, науковці тощо.
Основною метою Програми є створення сприятливих умов для розвитку рибного господарства району та забезпечення населення продукцією з риби та інших водних живих ресурсів з поступовим наближенням обсягів виробництва до рівня науково-обгрунтованих фізіологічних норм їх споживання з розрахунку 5 кг риби прісноводних водойм.
Основні завдання Програми:
- будівництво, реконструкція, ремонт гідротехнічних споруд, ставів, басейнів, тощо;
- збільшення виробництва товарної риби та її асортименту за рахунок застосування інтенсивних і новітніх наукових технологій;
- складення переліку придатних для риборозведення водних об’єктів та створення реєстру суб’єктів рибогосподарської діяльності;
- організація та розвиток любительського рибальства на природних водоймах.
Фінансове забезпечення Програми здійснюватиметься за рахунок інвестиційних коштів, коштів суб’єктів господарювання та районного бюджету.
З метою стимулювання розвитку рибництва та рибальства в районі необхідно щороку виділяти кошти з районного бюджету для:
часткового відшкодування вартості виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва, реконструкції, переоснащення та спецводокористування водойм господарств з розрахунку до 15,0 тис. грн. за об’єкт за виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва, реконструкції та переоснащення господарств для риборозведення та до 10 тис. грн. за виготовлення проектної документації для отримання дозволу на спецводокористування. Для цього необхідно виділити кошти: у 2014 році – 50,0 тис. грн., 2015 – 50,0 тис. грн., 2016 – 50,0 тис. гривень;
часткового відшкодування вартості будівництва, реконструкції, ремонту гідротехнічних споруд, ставів, басейнів, інкубаційних цехів господарств, на яких здійснюється рибогосподарська діяльність та придбання відповідного обладнання для них з розрахунку до 50,0 тис. грн. за об’єкт або придбану одиницю обладнання потрібна підтримка з районного бюджету у 2014 році – 100,0 тис. грн., 2015 – 100 тис. грн., 2016 – 100,0 тис. гривень;
часткового відшкодування вартості придбаного маточного поголів’я високопродуктивних та перспективних для аквакультури видів риб із розрахунку до 500,0 грн. за штуку, необхідно коштів районного бюджету у 2014 році – 25,0 тис. грн., 2015 – 25,0 тис. грн., 2016 – 25,0 тис. гривень;
часткового відшкодування вартості придбаного рибопосадкового матеріалу з метою вирощування товарної продукції та зариблення природних водойм з розрахунку до 10 грн. за штуку необхідна підтримка з районного бюджету у 2014 році – 20,0 тис. грн., 2015 – 20,0 тис. грн., 2016 – 20,0 тис. гривень.
Всього ж за 2014-2016 рр. планується витратити по 195 тис. грн.
Мукачево.net