
Всі види кажанів занесені до Червоної книги України, тому моніторинг за популяціями таких видів є важливим завданням.
Працівники Карпатського біосферного заповідника провели облік рукокрилих на території Кузійського ПНДВ (природоохоронного науково- дослідного відділення.
Саме тут розміщені дві штольні штучного походження, в яких регулярно зимує декілька видів кажанів.
В штольнях протягом всього року підтримується постійний мікроклімат – висока вологість 80-90% і близько 5 градусів С тепла. Це ідеальні умови для зимування рукокрилих.
Крім рукокрилих в цих штольнях полюбляють зимувати й інші види тварин.
"Пробираючись темними тунелями верхньої штольні, ми натрапили на двох особин саламандри плямистої. А в другому залі несподівано зустрілися з куницею кам’яною – ще один рідкісний вид для фауни України. На стінах і стелі ближче до входу штолень також можна зустріти різні види зимуючих метеликів наприклад совку зубокрилу. Крім цього постійним мешканцем штольні є печерний павук Meta renardys", - розповідають працівники заповідника.
На території Кузійського ПНДВ також багато представників ссавців фауни України. По дорозі до штолень можна побачити сліди куниці, лисиці, білки, сліди дорослого кабана і молодого минулорічного.
"Також нам вдалося двічі спостерігати козуль. Спочатку ми бачили одинокого самця, який рухався протилежним схилом гори, а через пів години побачили ціле стадо козуль", - додають у повідомленні.
Всі спостереження здійснені у природі на території Карпатського біосферного заповідника фіксуються за допомогою системи SMART. Перехід на цю систему дозволяє значно якісніше опрацьовувати польові дані і використовувати їх в подальшому для наукового аналізу.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!