17 квітня у місті Ніредьгаза (Угорщина) урочисто відкрито Пам’ятний знак жертвам Голодомору в Україні 1932-33 років. Його встановили на території місцевої греко-католицької церкви самоврядуванням українців м.Ніредьгаза за сприяння консульства України в Ніредьгазі, а також греко-католицької єпархії.
Священник греко-католицької церкви Угорщини о. Тібор Ось та священник Української греко-католицької церкви в Угорщині о. Дем’ян Габорій провели спільну церемонію його освячення та панахиду по загиблих.
Звертаючись до присутніх, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп висловила вдячність українцям в Угорщині за реалізацію такої важливої ініціативи. Посол нагадала, що минулого року було відкрито пам’ятник жертвам Голодомору в Сегеді, встановлення якого підтримала Угорська католицька церква.
Посол окремо подякувала Угорщині, яка визнала Голодомор 1932-33 років актом геноциду українського народу, та відзначила ту роль, яку в цьому процесі відіграла українська громада Угорщини. Любов Непоп подякувала Будапешту і за те, що він підтримує Україну і сьогодні в боротьбі за відновлення територіальної цілісності та миру в протидії російській агресії.
"Страшний злочин геноциду українського народу, здійснений сталінським режимом, мав на меті назавжди знищити прагнення українців до свободи, до збереження своєї ідентичності, до власної держави. Сьогодні ми знову змушені відстоювати це право... Вшановуючи пам’ять безневинних жертв, ми ще раз нагадуємо собі і прийдешнім поколінням, що пам’ять про минуле потрібна для того, щоб не допустити повторення подібних злочинів і трагедій в майбутньому", - зазначила Посол України у своєму виступі.
Директор департаменту Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Отто Рона зазначив, що Угорщина входить до числа тих країн, які вже визнали Голодомор геноцидом українського народу. Він закликав пам’ятати про трагедії, через які пройшли і український, і угорський народи і які позначилися на їхньому світосприйнятті, для недопущення повторення таких трагедій у майбутньому.
Учасники заходу поклали спільний вінок та колиски, а також запалили свічки в пам’ять про жертви Голодомору в Україні 1932-33 років. Завершився захід виконанням Державних Гімнів України та Угорщини.