Такі дані навів Сергій Овчаров, фахівець з розвитку гірськолижних курортів, під час панелі «Туризм як драйвер регіонального розвитку» на форумі “Re:Open Zakarpattia”.
За словами Сергія Овчарова, в Україні діє 56 гірськолижних курортів, при цьому за останні десятиліття на Закарпатті працювало 46 лижних курортів. В той час, як у сусідній Словаччині аж 91 такий курорт. Фахівець також озвучив стереотипи, які, на його думку, зупиняють розвиток лижного туризму: «Лижний курорт - це високо в горах, де випадає природний сніг; це виключно для фізично розвинутих; лижний відпочинок - травматичний вид дозвілля. І це дорого». Але є факти, які розвінчують такі міфи і демонструють потужний розвиток невеликих гірськолижних курортів.
Один з прикладів – підприємець із гірського словацького села, який починав з невеличкого витягу, зараз у нього працює 9 потужних витягів, серед яких шестикрісельних.
«Сьогодні для розвитку гірськолижного курорту на Закарпатті потрібно відновити малі туристичні курорти у вже сформованій туристичній інфраструктурі. Нам потрібні великі гірськолижні курорти, але щоб їх побудувати потрібен час і ресурси», - каже Сергій Овчаров.
Для успіху розвитку гірськолижних курортів, вважає Сергій Овчаров, треба виконати певні умови. Зокрема, об'єднати курорти у спільний скі-пасс; забезпечити безкоштовний трансфер між локаціями; зробити акцент на сімейний відпочинок, підтримувати єдиний стандарт високої якості та безпеки, гарантувати 100 днів снігу.