Таку пропозицію голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак озвучив під час презентації результатів дослідження "Освіта під час війни".
Як повідомляє "Укрінформ", Руслан Гурак вважає, що найоптимальнішим варіантом вирішення проблеми освітніх втрат, яких зазнала Україна через COVID-19 і війну, могло би стати запровадження 12-річної системи освіти уже з 2024 року.
"Ми маємо реформу НУШ (Нова українська школа. – Ред.), і ми задекларували в законодавстві, що ми перейдемо на 12-річну профільну систему освіти у 2027 році. Тому особисто я переконаний, що ми маємо унікальний шанс перейти на 12-річну систему освіти раніше, вже у 2024 році. І це вирішить усі наші питання", – каже Гурак.
За його словами, 12-річне навчання у школі допоможе збалансувати освітню програму таким чином, щоб врахувати усі пропущені заняття (через повітряні тривоги, відсутність електроенергії, відсутність інтернету), врахувати перехідний період на кожному рівні.
Також, що 12-річна система освіти буде максимально ефективною заявив заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко. І додав, що зараз це питання перебуває на стадії обговорення.
Додатковий рік освіти в середній школі збільшує дохід дорослої людини в тій чи іншій країні на 8%. Це офіційні дослідження ЮНЕСКО, каже Вітренко.
Вітренко запевнив: питання запровадження додаткового року навчання в школі будуть обговорювати із суспільством, громадськими організаціями та науковцями.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!