Наразі на митниці немає єдиної процедури зняття авто з обліку з цих країн.
Як повідомляє UBR, Чехія та Словаччина не знімають з обліку машини на території своїх країн. А ввести до України авто з європейської реєстрацією дорого, адже тоді втрачається пільга для розмитнення.
У Болгарії ж реєстраційна база авто закрита, нею можуть користуватися тільки всередині країни. З'ясувати через неї, знятий автомобіль з обліку чи ні – неможливо.
"Митниця ще до кінця не розуміє, як буде проходити процедура зняття з обліку: з вивезенням або без нього, з транзитними номерами чи ні, з відмітками або ж без них, з довідками чи ні... Але євроблях саме цих реєстрацій – багато", – пояснив юрист Іван Казачук.
Юрист додав, що можна направити запит від української митниці в Болгарію з метою отримання офіційної відповіді. Але відповідь може прийти за кілька місяців. А якщо авто вже перебуває на митному оформленні, то до моменту отримання відповіді машині доведеться перебувати на митному терміналі.
Нагадаємо, з 15 червня в Україні набув чинності закон про "пільгове розмитнення" автівок на єврономерах.
Згідно із прийнятими змінами, вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п'яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.
Так, на пільгове митне оформлення дається 180 днів від моменту набрання чинності законами. Учасники АТО/ООС матимуть змогу скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!