20 липня в галереї Look Studio відкрилася експозиція робіт, виконаних в незвичній для Ужгорода техніці, - черпаного паперу.
Китайці виготовили перший папір з клаптиків тканин і рослинних волокон вже більше ніж 2000 років назад. Винайдення Йоганном Ґутенберґом у 1450 році друкарського пресу викликало величезний зріст у попиті на виготовлений вручну папір. З початком промислової революції і впровадженням перших друкарських пресів мистецтво виготовлення паперу вручну почало занепадати. У 1913 році Талліннська папірня Донат виготовила останні листки такого паперу. Але завдяки зусиллям відомого американського майстра ДардаХантера (1883-1966) і його послідовників, мистецтво виготовлення паперу вручну потрохи відродилося у цілому світі.
Що ж до України, то сюди мистецтво виготовлення черпаного паперу повернулося лише в 2005 році завдяки художнику ВкторуХаджинову. У 2007 р. він успішно реалізував свій проект стипендіальної програми "ГаудеПолонія"по темі ,,Пейзаж. Критерії нових поглядів в живописі та черпаному папері»на базі Академії мистецтв ім. А. Щемінскего в місті Лодзь республіки Польща.
Автори робіт, Яна Андрухова та Марина Кострецька, вивчали технікучерпаного паперу в експериментальній студії "Черпаний папір", що знаходиться у Львові, саме під керівництвом Віктора Хаджинова. І хоча, за фахом художниці повинні були працювати зі склом та текстилем, їм вдалося інтегрувати ці техніки, зокрема на виставці була представлена дипломна робота Марини Кострецької, що демонструє вдале поєднання різнобарвних ниток те техніки черпаного паперу.
Взагалі ж експозиція охоплює шестирічний результат роботи художниць в даній техніці.
Сьогодні черпаний папір перетворився не просто на мистецтво, а на екологічний спосіб повторного використання найрізноманітніших матеріалів, починаючи від глини і кави та завершуючи шматочками ниток і тканини. Віктор Хаджинов також зазначив, що будучи простою в освоєнні, вона водночас дає змогу художнику розкрити весь свій творчий потенціал, оскільки може комбінуватися не лише з живописом, чи графікою, а навіть включати створення об’ємних форм.
Майстер-клас від авторів виставки відбувся в неділю 21 липня.